Ovečkin na olympiádu pôjde aj keby NHL hráčov na olympiádu nepustilo

909

Rusko reprezentoval na posledných troch olympijských hrách a  mieni sa zúčastniť aj najbližšieho podujatia v kórejskom Pjongčangu.

Kanonier Washingtonu už pred olympijským turnajom v Soči vyhlásil, že ho nezaujíma, či NHL umožní hráčom reprezentovať svoje krajiny pod piatimi kruhmi. A i bez povolenia by si dres zbornej obliekol.
Liga napokon štart hokejistov v čiernomorskom letovisku odobrila. Ovečkin verí, že sa strany dohodnú aj na účasti hráčov na ZOH 2018 v Pjongčangu. Ak by sa tak nestalo, trvá na tom, že na turnaj odcestuje.

„Je to rovnaká situácia ako pred olympiádou v Soči. Aj vtedy sa hovorilo, že by NHL nemusela povoliť štart svojich hráčov na turnaji. Dúfam, že i tentoraz sa strany dohodnú,“ uviedol pre agentúru TASS Ovečkin.
Svoju krajinu reprezentoval na uplynulých troch zimných olympiádach (2006, 2010, 2014). „Nech to dopadne akokoľvek, ja a aj iní hokejisti určite na olympiádu pocestujeme,“ vraví.
Naposledy sa zástupcovia NHL, Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) a Medzinárodného olympijského výboru (MOV) dohodli na účasti hráčov z najprestížnejšej ligy sveta necelý rok pred štartom olympijského turnaja v Soči.

Svetový pohár

Zámorská profiliga sústreďuje svoju hlavnú pozornosť na obnovený Svetový pohár. Uskutoční sa budúci rok v septembri v Toronte.
Štartovať by na ňom malo najlepších šesť krajín svetového rebríčka (Kanada, USA, Rusko, Švédsko, Fínsko, Česko) či tím tvorený mladými hviezdami NHL. Slovensko bude mať zastúpenie iba v mužstve zostavenom z najlepších hráčov zostávajúcich európskych krajín.

V júli šéf hráčskej asociácie NHLPA Donald Fehr pre stanicu Sportsnet povedal, že hráči chcú štartovať na oboch veľkých podujatiach.