Päťdesiatdeväťročný muž zomrel v nitrianskej nemocnici na nebezpečnú chrípku

799

V osemdesiattisícovej Nitre panujú panika a obavy. Na klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny totiž zomrel jeden z pacientov. Muž († 59), ktorý bol hospitalizovaný na začiatku februára, podľahol minulý víkend na nebezpečný druh chrípky. Išlo o manžela riaditeľky tunajšej strednej školy.

Nitrianska nemocnica je preto na nohách. „Jeden pacient, ktorému bol potvrdený pandemický vírus chrípky Michigan A (H1N1), cez víkend v nitrianskej nemocnici zomrel,“ potvrdila Novému Času jej hovorca Tatiana Timková.

Podľa informácií webu malo ísť o manžela riaditeľky jednej z miestnych škôl. Strach je o to väčšia, že mal v škole pracovať aj on. Muž mal príznaky podobné bežné chrípke. Jeho stav sa ale nezlepšoval a nakoniec skončil v nemocnici.

Vyhnite sa chrípke nie je banalitou

So zákerným vírusom bojoval tri týždne, než mu podľahol. V nitrianskej nemocnici majú v súčasnosti troch pacientov s podozrením na túto chrípku a jedného potvrdeného. Strach v nemocničnom zariadení je preto veľký.

Pandemický vírus chrípky A (H1N1) typu Michigan sa objavil prvýkrát v roku 2009. Vznikol mutácií vtáčej, prasacej a ľudskej chrípky. Po celom svete pred desiatimi rokmi vyvolal obrovskú paniku. Snáď bude v Nitre čoskoro pokoj.