Iné sa však bráni všetkej logike. Server Crime Wire zostavil prehľad vecí, ktoré by asi väčšinu ľudí nenapadlo kradnúť – a hneď na druhú priečku umiestnil most rozobratý zberačmi šrotu v Českej republike …
1. PLÁŽ
Na pláži na Jamajke ktosi ukradol tonu piesku. Aj keď sa ho nikdy nepodarilo nájsť, polícia predpokladá, že ho zlodeji rozpredali okolitým hotelom.
2. MOST
Keď sa v roku 2008 pri železničnom mosta na nepoužívanej trati medzi Chebom a Starým Hrozňatovem v Českej republike objavila skupina mužov, tvrdili okoloidúcim, že boli najatí na jeho demoláciu – a nikto ich slová nespochybnil. Most rýchlo zmizol, avšak ako sa neskôr ukázalo, samozvaní „inžinieri“ boli v skutočnosti zlodeji kovu. Most už sa nájsť nepodarilo.
V roku 2013 ich napodobnili neznámi zlodeji, ktorí v Ostrave rozoberali za prevádzky most cez Odru, z ktorého ukradli 900 skrutiek s kovovými doskami.
Ešte o krok ďalej však zašiel v roku 2015 zlodej v Poľsku, ktorému sa podarilo ukradnúť celý železničný viadukt s hmotnosťou 40 ton – a chytili ho až vtedy, keď rozoberal ďalší most.
koleje
3. PÁR BRONZOVÝCH SLONOV
Súsošie 1,8 metra vysokých slonov odliatych z bronzu zmizlo v meste Ojai v Kalifornii a napriek tomu, že sú značne ťažkí (hoci zrejme nie toľko, ako skutočný slon), zostávajú naďalej nezvestní.
4. POKLOPY KANÁLOV
Kanály sú, ako sa zdá, zaujímavým suvenírom či predmetom vhodným na speňaženie. Inak by Los Angeles v roku 2011 nezažilo sériu ich krádeží, rovnako ako napríklad v roku 2004 Londýn. V rovnakom roku ukradli zlodeji kanálov odhadom 240.000 poklopov v uliciach Pekingu. Tieto krádeže poklopov sú aj u nás populárne.
5. DESETIKOLOVÝ NÁVES
Odísť od benzínky bez zaplatenia je pomerne častým druhom drobnej kriminality. Ale do úplne inej kategórie sa dostal zlodej, ktorý v okrese Baltimoru ukradol desať kolesový cisternový náves obsahujúce viac ako 11.350 litrov benzínu.
6. AUTOMAT NA KONDÓMY
Istý opilec v Michigane zložil zo steny v krčme automat na kondómy a odišiel s ním domov. K jeho smole ho však na ceste domov, kam si niesol svoju ukoristenú skrinku s prezervatívmi, sledovali nielen okoloidúci, ale aj polícia, ktorá ho promptne zadržala.
Zdalo by sa, že väčšie smolu už nemohol mať – avšak opak je pravdou. O krádež automatu na kondómy sa na Štedrý deň pokúsil tiež zlodej v Nemecku, ktorý sa ho pokúsil uvoľniť s pomocou výbušnín. Ich množstvo ale neodhadol a pri explózii zahynul. Poučenie? Zločin sa nevypláca.
7. TANK
V San Diegu vzbudil svojho času rozruch muž, ktorý vošiel do vojenského zariadenia, krompáčom si otvoril prielez tanku, nastúpil do neho a vydal sa na spanilú jazdu po diaľnici. Zastrelili ho policajti po tom, čo odmietol ukradnuté vozidlo opustiť. Okrem zlodeja nebol nikto zabitý.
8. SEMENNÍK
Po prepitej noci sa mnohí zobudia a zistia, že nemajú peňaženku alebo telefón. Podstatne horšie na tom však bol ženatý ruský televízny herec, ktorý sa prebudil a zistil, že nemá časť pohlavných orgánov. V bare sa zoznámil s príťažlivou blondínkou, dal si s ňou niekoľko pív, padlo niekoľko bozkov – a potom už si nič nepamätá.
Nasledujúceho rána sa prebudil na zastávke autobusu ľahšia o oba semenníky. Polícia predpokladala, že išlo o prácu gangu obchodujúceho s ľudskými orgánmi, pretože operácia „vyzerala profesionálne vykonaná“.
9. ŽIVÝ ŽRALOK
Zlaté rybičky ani kapry koi nestačili mužovi z Británie, ktorý choval rovno žraloka – konkrétne druh žralok koralová (Atelomycterus marmoratus). Jeho podivný domáci maznáčik nezostal bez povšimnutia; po čase sa k nemu ktosi vlámal a viac ako polmetrového žraloka ukradol.
žralok
10. EINSTEINOV MOZOG
Po smrti Alberta Einsteina v roku 1955 vykonal lekár a patológ Thomas Stoltz Harvey jeho pitvu. Až v roku 1978 zistil novinár Steve Levy, že si Harvey vtedy nechal Einsteinov mozog ako suvenír – a uchovával ho v zaváracom pohári.