Policajti zasahovali na sídlisku proti výtržníkom, rozvášnený dav ich zasypal kameňmi!

1350

Panelákové sídlisko v Bardejove v nedeľu zažilo nepekný incident. Príchod dvoch policajtov, ktorí boli privolaní kvôli rušeniu verejného poriadku, sa nestretol medzi tamojšími obyvateľmi s pochopením. Na policajtov začalo lietať kamene a ďalšie predmety z rúk niekoľkých desiatok obyvateľov sídliska!

Bardejov je mesto zapísané medzi pamiatkami UNESCO pre svoje krásne zachovalé stredoveké centrum. Sídliská okolo už ale tak krásna nie sú. Na jednom z nich v nedeľu došlo k stretu tamojších obyvateľov so zasahujúcou policajnou hliadkou.

Policajti boli privolaní kvôli rušeniu verejného poriadku, situácia na mieste sa po ich príchode ešte vyhrotila. Asi 50 obyvateľov sídliska dvojicu policajtov zasypalo spŕškou kamenia.

Obaja policajti utrpeli zranenia, výtržníci taktiež spôsobili škodu na ich autách. Po zalarmovaní posíl na miesto dorazilo 30 ich kolegov, ktorí zjednali poriadok. „Boli zadržaní traja ľudia,“ uviedla prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Zmlátenému Dávidovi za hrdinstvo pri ochrane ženy a dieťaťa na kúpalisku, starosta v Dubí sľúbil odmenu

Proti policajnému zásahu sa ozvala rómska únia ústami jej predsedu Františka Tanka, ktorý označil konanie policajtov za neprimerané. „Podľa informácií od obyvateľov bola brutalita zásahu neadekvátne a otázka je, či vôbec bola opodstatnená,“ uviedol, a to i napriek tomu, že rúk niekoľkých desiatok obyvateľov lietali na dvoch policajtov kamene a ďalšie predmety, ktoré ich zranili!