Polícia pátra v Lučenci po dvoch mladých tínedžeroch, Sáre (16) a Matejovi (17), ktorí môžu byť v ohrození života

1547

Zmizli zo školy

Polícia v okolí Lučenca je v plnom nasadení. Pátra po dvoch tínedžeroch, ktorí odišli včera dopoludnia zo školy. Ide o mimoriadnu udalosť, pretože Sára Bolcsoová a Matej Imrovič by si podľa polície mohli ublížiť, a dokonca by si mohli siahnuť na život.
Polícia v Lučenci rozbehla ešte včera mimoriadne pátranie po dvoch mladých ľuďoch. „V utorok (20.6.) okolo 12-tej hodiny odišli z domu a od vtedy nemajú príbuzní o nich žiadne informácie. Rodičom zanechali list na rozlúčku, z ktorého vyplýva, že odišli spolu a že si môžu aj siahnuť na život,“ uviedla hovorkyňa banskobystrických policajtov Mária Faltániová.
Naposledy ich videli v okolí Lučenca, no dlhé hodiny po nich niet žiadnej stopy. O pomoc na sociálnej sieti prosí aj nešťastná Sárina sestra.

Popis osôb

Sára Bolcsoová má 16 rokov,  vysoká je 175 cm, má chudú postavu, zelené oči a hnedé vlasy po plecia s dĺžkou približne 60 cm.
Matej Imrovič má 17 rokov, vysoký je 175 cm, má hnedé oči, chudú postavu a dlhé vlasy po plecia.
Po nezvestných začali pátrať policajti z Lučenca aj záchranári z Gabčíkova už v utorok od 17.00 do 00.30 hodiny. Do pátrania sa zapojil aj vrtuľník letky MV. V stredu pátranie pokračuje už od 6-tej hodiny. Policajti prehľadávali okolité lesy, cintorín aj všetky vytipované miesta v Lučenci a v okolí. Do pátrania sa zapojilo približne 40 policajtov aj záchranárov. Policajti pátrali aj so služobnými psami.

Nešťastné rodiny tínedžerov, ako aj polícia žiadajú naďalej verejnosť o pomoc. Ak ste pár videli, alebo máte o nich akékoľvek informácie, volajte na bezplatné číslo 158.