V Čechách už zatýkali

Vyšetrovatelia z Národnej centrály proti organizovanému zločinu zasahujú na viacerých miestach v Prahe vrátane ministerstva školstva a sídle Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR).

Obrovský škandál v českom futbale, prezidenta Peltu zatkla polícia

Informuje o tom web iDnes.cz a dodáva, že polícia obvinila troch mužov a jednu firmu zo spáchania trestných činov v súvislosti s dotáciami pre šport. Jedným zo zadržaných je šéf FAČR Miroslav Pelta. „Môžeme potvrdiť, že predseda FAČR Miroslav Pelta je zadržaný,“ uviedol hovorca FAČR Michal Jurman.

„V tejto súvislosti vykonáva policajný orgán domové prehliadky a prehliadky iných priestorov a pozemkov na niekoľkých miestach v Prahe aj ďalších mestách. S ohľadom na prebiehajúce úkony trestného konania nebudú v súčasnom období poskytované bližšie informácie,“ uviedla prostredníctvom tlačovej správy pražská vrchná prokurátorka Lenka Bradáčová.

Zásah prebieha aj vo futbalovom klube v Jablonci, ktorý Pelta vlastní. „Od rána je u nás polícia. Zapečatili nám jednu miestnosť, do ktorej nesmieme. Nemáme však bližšie informácie, o čo ide a kedy budú priestory sprístupnené,“ potvrdil hovorca FK Jablonec Štěpán Hanuš.