Pomsta motorkárov?

1664

Po nútenom odstúpení slovenského cyklistu Petra Sagana, do ktorého krátko pred cieľom ôsmej etapy narazil nepozorný motocyklista, podobnú nepríjemnú situáciu v stredu zažil aj Portugalčan Sergio Paulinho. Zrazila ho motorka a skončil v nemocnici, kde ho museli zašívať sedemnástimi stehmi.

Tinkoff-Saxo zvažuje stiahnutie jazdcov z pretekov

„To je iba ťažko uveriteľné, ale Sergia Paulinha zrazil dnes sprievodný motocykel a ranu mu museli zašiť sedemnástimi stehmi. Naozaj premýšľam nad tým, že tím stiahneme z Vuelty. Nedostaneme ani cent za účasť a navyše zranili našich jazdcov,“ cituje slová Olega Tiňkova internetový portál velomotion.de.
Paulinhovi patrila až do odstúpenia z Vuelty 95. priečka v celkovej klasifikácii s odstupom 1:08:34 h za lídrom Tomom Dumoulinom.

Víťazom 11. etapy sa stal domáci Mikel Landa. Za 25-ročným jazdcom Astany prišiel po 138 kilometroch do cieľa s odstupom 1:22 min jeho taliansky kolega Fabio Aru, ktorý si vybojoval červený dres. Cyklisti v stredajšej etape absolvovali šesť náročných kopcov, z toho štyri boli prvej kategórie.
Víťaz Tour de France Chris Froome prišiel po páde do cieľa s viac ako osemminútovým odstupom a v priebežnom poradí má od popredných priečok výrazný odstup. Brit spadol hneď po štarte a iba s námahou sa prebojovával dopredu.

Peter Velits z tímu BMC Racing skončil na 81. mieste a na 175. pozícii klasifikovali jeho brata Martina (Etixx – Quick Step).