Poprava pred vianocami. Muž († 30) odsúdený na trest smrti sa pred popravou lúčil s rodinou, jeho malá dcérka nechápala, že ho už neuvidí

2165

Objímanie, plač a nechápavá rozlúčka malého dieťaťa s otcom. Na internete sa objavilo video, ktoré zachytáva posledná rozlúčka muža z Číny, ktorý bol odsúdený na smrť za to, že spôsobil smrť troch ľudí. Rozlúčiť sa s ním prišla aj jeho malinká dcérka, ktorá si najskôr ani neuvedomovala, že je to naposledy, čo svojho otecka vidí.

Video bolo natočené vo väznici v severočínskom meste Ta-čching. Li Š’-jüan († 30) sa na záberoch lúčil so slzami v očiach so svojou rodinou. Emocionálne moment rozplakal aj jeho manželku a matku. „Nechajte ma podržať moji dcéru,“ prosil muž odsúdený na smrť policajtov a tí mu vyhoveli. Malé dievčatko, ktoré celú situáciu ani nemohlo pochopiť, sa s otcom rozlúčila slovami: „Pa pa, ocko.“ Policajti potom muža odviedli na popravu smrtiacou injekciou.

Li Š’-jüan pracoval pred uväznením ako vodič. Osudným sa mu stal incident z mája 2015. V karaoke bare sa nepohodol s jedným mužom a potom ho prenasledoval autom, aby sa pomstil. Pri zbesilej naháňačke auto, v ktorom sedelo celkom päť ľudí, skončilo v priekope a zachvátili ho plamene. Traja ľudia zhoreli a ďalšie dva boli zranení. Súd mu za to udelil trest smrti.