Súboj dvoch posledných, Slovan verzus Dinamo Riga. Tento súboj už viedol nový tréner na lavičke domácich a do tímu sa vrátili po maródke Marek Viedenský, ktorý si aj pripísal prvý gól v stretnutí a po vypršaní trestu aj Lukáš Kašpar.  Kto si myslel, že to bude prechádzka ružovou záhradou, tak sa mýlil.

Bolestivé zranenie rozhodcu
Zápas začal pre Slovan veľmi sľubne. Dostal príležitosť ako málokedy, tri presilovky idúce za sebou z toho 36 sekúnd 5:3. Ako sa hovorí kto takú výhodu nevyužije nemôže zvíťaziť.  Slovan túto výhodu, ktorá mohla rozhodnúť zápas nevyužil. Prvý gól padol v 14 min. keď Viedenský Voráčekovú strele od modrej tečoval  za chrbát bránkara hostí. V 16  min sa kuriózne Després sám zranil odrazeným pukom do tváre. Nasledne si Dinamo Riga zahralo svoju prvú presilovku, ktorú nevyužili. V poslednej minúte sa zaskvel vyrovnávajúcim gólom známy bonviván z NHL aj KHL Nikolaj Žerdev, ktorý ukázal, že i napriek jeho užívania si života stále patrí k hráčom čo rozhodujú zápasy. Počet striel na bránku 12:4
Brankár Mazanec netajil nespokojnosť z výkonom mužstva v šatni
V druhej tretine štvrtý útok vedel dobre využiť svoj čas na ľade. V 37 min druhým vylúčený hráčom  Slovana bol Ebert, Dinamo Riga túto presilovku aj využíva a získava vedenie 1:2. Radosť im trvala len pár sekúnd a Després vyrovnáva kurióznym gólom, jeho strelu si vráža do vlastnej brány korčuľou hráč hostí.
Počet striel na bránku 24:17
Najvyťaženejší hráč v aréne
Aj v tretej tretine mal Slovan hernú prevahu. Brankár Kalninš tak ako v celom zápase keď chytil 48 striel hráčom Slovana bol najväčšou oporou Dinama. Prvým vylúčeným v tretej tretine bol v 57 min. hráč domácich Després. Trest ostal nevyužitý.
Počet striel na bránku tretej tretine 12:6 celkovo 48:27
Zápas išiel do predĺženia, kde svoje kvality potvrdil víťazným gólom bonviván Nikolaj Žerdev, muž, ktorý vie rozhodnúť zápasy
Počet striel na bránku 50:29

HC Slovan Bratislava – Dinamo Riga 2:3 pp (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Góly: 15. Marek Viedenský (Tomáš Voráček, Radek Smoleňák), 39. Simon Després – 20. Nikolaj Žerdev (Skvorcovs, Galvinš), 38. Stollery (Salmela, Kristo), 65. Nikolaj Žerdev (Stollery)
Rozhodovali: Gašilov, Belov – Kučava, Novikov (všetci Rus.), vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 7950 divákov.

Slovan Bratislava: Marek Mazanec – Nick Ebert, Simon Després, Tomáš Voráček, Švarný, Andrej Meszároš, Barker, Bačik – M. Řepík, Genoway, Lukáš Kašpar – Skalický, Juraj Mikúš, Hrnka – Buchtele, Marek Viedenský, Smoleňák – Sherbatov, Sádecký, Michal Hlinka
Dinamo Riga: Kalninš – Galvinš, Krisjanis Redlihs, Kristaps, Ališauskas, Stollery, Salmela, Gegeris, Georgijs Pujacs – Miks Indrašis, Jevpalovs, Lipsbergs – Nikolaj Žerdev, Pavlovs, Skvorcovs – Razgals, McMillan, Kristo – Mikelis Redlihs, Batna, Kulda

O zápase po zápase

Eduard Zankovec (tréner Slovana): „Mali sme dosť striel, ale v koncovke sme neboli efektívni. Snažili sme sa zo všetkých síl. Som sklamaný z toho, že sme tento duel nedotiahli do víťazstva. Som tu ešte veľmi krátko, na to, aby som vedel robiť nejaké veľké zmeny, ale všetci chceme vyhrávať. Dnes sme bohužiaľ neuspeli, čo je veľká škoda. Čo sa týka presilovkových formácií, sú v nich hráči, ktorí sú schopní presadiť sa. Musíme byť iba trpezliví.“
Girts Ankipans (tréner Rigy): „Dosiahli sme ťažko vydreté víťazstvo. Začiatok sme mali ťažký, pretože sme sa nechali vylučovať. Postupne sme si to vybojovali a sme radi, že si odnášame dva body.“
Marek Viedenský (útočník Slovana): „Predĺženie troch proti trom je vabank. Tím môže buď brániť a neriskovať, alebo sa pokúsi skórovať a umožní súperovi protiútok. To sa aj stalo a bohužiaľ sme prehrali. Po päťzápasovej pauze som opäť hral a necítil som sa najlepšie, ale na to sa nemožno vyhovárať. Po prvom stretnutí je ťažké hovoriť o zmene trénera. Uvidíme s pribúdajúcimi duelmi.“
Simon Després, obranca Slovana: „Dnes prehral lepší tím. Mali sme množstvo šancí, ktoré sme bohužiaľ nevyužili. Ale náš výkon je prísľubom do ďalších zápasov.“