Príbeh vraha: Rasista Mumia ABU-JAMAL čaká 36 rokov v cele smrti na popravu

1537

Napriek tomu, že spáchal najťažší zločin, zabil policajta, a to ešte v roku 1981, zostáva dosiaľ v cele smrti a stále nažive.

Mumia Abu-Jamal bol kedysi novinárom rozhlasovej stanice vo Philadelphii, prezidentom černošskej novinárskej organizácie a ešte aj členom radikálnej černošskej organizácie MOVE, ktorá proklamovala rasizmus proti belochom.

Vrah a jeho obeť

Celý príbeh sa odohral náhodne. Deviateho decembra roku 1981 zastavil policajt Daniel Faulkner starý volkswagen. Za volantom sedel černoch William Cooke. Vodič vošiel do protismeru, a tak bolo povinnosťou policajta zastaviť ho. Išlo o jasné porušenie dopravných predpisov. Pri aute s ním vybavoval celú situáciu. Černoch však začal gestikulovať rukami a práve vtedy prechádzal okolo v inom aute Mumia Abu-Jamal. Neznášal, keď belošskí policajti karhali jeho černošských bratov. Zastal a utekal Cookovi na pomoc. Výsledkom hádky bol fakt, že sa ozvalo niekoľko výstrelov a policajt zostal ležať na zemi mŕtvy.

Český prezident sa za svoje výroky o islame neospravedlní. Tvrdí, že by sa rúhal

 Za vraždu  policajta  

nemajú v Amerike iný trest než najvyšší. Mumia Abu-Jamal sa dostal za mreže a bolo zrejmé, že dostane trest smrti. Keďže sa dostal do rúk sudcu Alberta Saba, nazývaného Kráľom ciel smrti, vycítil Mumia šancu svojej zvrátenej obhajoby. Obvinil sudcu Alberta Saba, že každého černocha posiela na popravu z jasnej zaujatosti. Vyhlásil o ňom, že je rasistom a nenávidí černochov. Mumia využil svoje povolanie novinára, aby pritiahol na seba pozornosť tlače a všetkých médií Ameriky. Dostal síce trest smrti, ale nezdá sa, že by ho v dohľadnom čase popravili. Mumia Abu-Jamal neustále o sebe tvrdí, že je obeťou politického sprisahania belochov proti černochom…

 Ďalšie  odvolanie 

18 Apríla 2019 podal Mumia Abu-Jamala a jeho tím právnikov nové odvolanie:

„Tešíme sa na to, že naše tvrdenia o nespravodlivom súdnom konaní budú vypočuté spravodlivým tribunálom,“ povedala Judith Ritterová, vedúca právnička pre Abu-Jamal

Futbal: Terry naďalej pred súdom odmieta nálepku rasistu