Život Diany Spencerovej, známej ako princezná Diana či Lady Di, skončil po vážnej autonehode 31. augusta 1997. Nové vyšetrovanie teraz ukázalo mrazivé detaily, ktoré incidentu predchádzali. Diana nehodu predvídala! Bála sa, že ju odstránia.

Nový dokument The Diana Investigations (voľne preložené ako „prípad Diana“) odhalil, že pre princeznú z Walesu možno nebola osudná autonehoda takým prekvapením, ako by sme si mohli myslieť.

Nové vyšetrovanie totiž ukázalo, že už v roku 1995 sa zverila svojmu právnikovi Victorovi Mischonovi, že sa obáva o svoj život. V nasledujúcom roku sa jej vraj možno pokúsi niekto zbaviť – a jedným z možných scenárov podľa nej bola práve „narafičená“ autonehoda.

Princ Harry sa bojí o život! Možno skončíme ako moja mama Diana (†36) …

Diana svoje obavy napísala v liste, existujú teda čierne na bielom. Skutočnú identitu osoby alebo osôb, ktorých sa obávala, ale neprezradila.

Po havárii odovzdal Mischon list sirovi Paulovi Condonovi, vtedajšiemu komisárovi Metropolitnej polície, ale formálne vyšetrovanie smrti princeznej začalo až 6. januára 2004. Condon list uložil do trezoru, v ktorom ho o rok neskôr objavil komisár John Stevens.

Za 53 tisíc dolárov vydražili obľúbenú mikinu princeznej Diany

Stevens vypočul Mischona krátko pred jeho smrťou v roku 2005. Právnik ale vraj príliš významu listu neprikladal – Diana podľa neho bola iba paranoidná. Vyšetrovanie následne uzavrelo prípad ako tragickú nehodu.

Pred pokusom o atentát na kráľovnú Alžbetu II. natočil mladík s kušou mrazivé video

Diana a jej priateľ, filmový producent Dodi Al-Fayed (†42) zomreli posledný augustový deň roku 1997. Vodič Henri Paul havaroval v parížskom tuneli Pont de l’Alma po tom, čo sa vo vysokej rýchlosti a s liekmi a alkoholom v krvi pokúšal uniknúť paparazzi na motorkách. Nad automobilom vtedy stratil kontrolu a narazil do stĺpa.