Prvé prekvapenie na MS. Kanada podľahla Francúzsku 2 : 3

1023

Hráči „galského kohúta“ doviedli duel až do predĺženia, v ktorom Kanaďania napriek veľkému tlaku neskórovali a napokon prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch.
Pod vedením Deva Tippetta prehrávali reprezentanti krajiny „javorového listu“ od 18. min gólom S. Da Costu, no 14 sekúnd pred prvou sirénou vyrovnal B. Schenn. Francúzov dlho držal „nad vodou“ skúsený brankár Cristobal Huet, ktorý v 51. min inkasoval nešťastný gól – strela Gudbransona sa od žŕdky odrazila do Hueta a potom do jeho bránky. Odpoveď Francúzov na sebe nenechala dlho čakať a o necelé dva minúty neskôr vyrovnal opäť v presilovke svojím druhým presným zásahom S. Da Costa.
V zostávajúcom priebehu III. tretiny a ani v predĺžení už gól nepadol, v nájazdoch rozhodol o triumfe Francúzov Bellemare. Kanada najbližšie nastúpi v sobotu 10. mája o 19.45 h SELČ proti Slovensku, Francúzov čaká v nedeľu duel proti Talianom.
Francúzsko – Kanada 3:2 po samost. nájazdoch (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 18. S. Da Costa (Auvitu, Bellemare), 53. S. Da Costa (Roussel, D. Fleury), rozhodujúci sam. nájazd Bellemare – 20. B. Schenn (Hodgson, Garrison), 51. Gudbranson (MacKinnon)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kaval, Patafie (obaja USA) – Fluri (Švaj.), Schrader (Nem.), 5252 divákov
Nájazdy: Turris nedal, Desrosiers nedal, Monahan nedal, S. Da Costa nedal, Matt Read nedal, Bellemare 1:0