Elon Musk, CEO spoločnosti Tesla, pred niekoľkými dňami odhalil podrobnosti o svojom futuristickom projekte s tunelmi v podzemí. Práve pre tento projekt založil spoločnosť The Boring Company, ktorú vedie Steve Davis, inžinier zo SpaceX.

The Boring Company pracuje na budovaní siete podzemných tunelov v Los Angeles, ktorá by vozidlám ponúkla takzvané „elektrické korčule“. Špeciálne prepravná plocha by dosiahla rýchlosť až 200 kilometrov za hodinu, a tak by sa automobil prepravil z Westwoodu do Las Angeles za 5 minút. Inak táto cesta trvá okolo 40 minút.

Elon Musk ukázal svoju prvú vizualizáciu projektu. Automobil vojde do kovového kontajnera, ktorý sa zasunie do podzemia. V podzemnej siete, by malo byť zhruba 30 vrstiev s tunelmi, kde by jazdili nielen vozidlá, ale aj kapsule revolučného Hyperloopu.

The Boring Company momentálne buduje skúšobný tunel na parkovisku v areáli firmy SpaceX. Ak by spoločnosť chcela rozšíriť tunel mimo hranice tohto pozemku, potom by potrebovala povolenie od mesta Los Angeles. Elon Musk už v minulosti založil doménu BoringCompany.com a teraz už vieme, prečo.

Inžinier spoločnosti SpaceX zverejnil na svojom Instagramu snímku veľkého bagra pre budovanie tunelov, s ktorým sa majú tunely pod mestom vybudovať. Odľahčilo by sa tak hustá pozemná doprava. A tento špeciálny bager by mal zefektívniť kopanie tunelov.