Rumuni, ktorí v kamiónoch pašovali deti, skončili vo väzbe a migranti na Slovensku

936

Prevážali migrantov vrátane detí, skončili vo väzbe. Tachovský súd zavrel dvoch Rumunov, vodiča a spolujazdca z kamióna, ktorý zadržali policajti v piatok večer na D5 pri Stříbre. Druhý kamión s migrantami potom zastavili pri Plzni. Cieľovou krajinou malo byť Nemecko.

Obaja muži by mohli utiecť, ovplyvňovať svedkov alebo pokračovať v trestnej činnosti. „U obvinených sú dané všetky tri väzobné dôvody,“ uviedla sudkyňa Michaela Řezníčková. Rumuni čelia obvineniu z organizovania a umožnenie nedovoleného prekročenia štátnej hranice. Za to im hrozí až päť rokov za mrežami.

Kamión s 28  migrantami zadržali v piatok večer policajti na D5. Druhý potom, so siedmimi migrantami, zastavili pri Plzni. O väzbe pre jeho vodiča a spolujazdca rozhoduje v pondelok popoludní Okresný súd pre Plzeň.

Vysídlenci, medzi ktorými bolo aj 11 detí, skončili v zariadení Bělá – Jezný. „Snažíme sa overiť, či nie sú vedení ako žiadatelia o azyl v inom členskom štáte Európskej únie,“ uviedla policajná hovorkyňa Veronika Hokrová. Ak vedení nikde nebudú, chcú ich policajti podľa neadmisnej dohody vrátiť na Slovensko, odkiaľ k nám prišli.