Chýbalo málo a miesto Hugha Jackmana (48) si postavu Wolverina zahral Russell Crowe (53). Režisér na neho naliehal, aby sa na filme podieľal, ale Crowe s vďaky odmietol. Na úlohu sa necítil, pretože mu ani téma filmu nebola toľko blízka.

„Ja som nikdy nebol ten typ, ktorý by sa vyžíval v komiksoch. Mňa to skrátka vôbec nebralo. Nebol to môj svet. Režisér Bryan Singer bol môj veľmi dobrý kamarát a stále ma do toho tlačil, ale ja som cítil, že to nie je dobrý nápad,“ zveril sa Crowe, ktorý sa preslávil napríklad rolou Gladiátora v roku 2000, v rozhovore pre reláciu Nova ‘s Fytzy & Wippe.

Séria filmov X-Men s postavou Wolverina boli natočené na motívy komiksov a práve to sa Russellovi nepáčilo. Napriek tomu si v roku 2013 zahral Supermanovho otca Jor-Ela vo filme Muž z ocele, ktorý tiež vznikol na motívy komiksov.
    Russell sa v čase ponuky role Wolverina zameriaval predovšetkým na Gladiátora, ktorý pre neho mal väčší význam. Nechcel túto rolu zatieniť. Skrátka sa bál toho, že by si ľudia mohli úlohu v Gladiator spájať s tou v X-menoch.

„Vtedy som povedal nie, pretože som nechcel byť ten vlčí muž. Možno si vybavíte, že Maximus v Gladiator mal tiež vlka v strede jeho brnenie a mal vlka ako svojho spoločníka. O čom som si myslel, že je to v danej dobe dôležitejšia vec. Takže som povedal nie, pretože som nechcel byť tak moc vlčí,“ smial sa herec, ktorý si myslí, že nakoniec rolu nemohol zahrať lepšie nik iný ako práve Hugh Jackman, ktorý sa na filmových plátnach stal legendárnym Wolverinom.

„Som Russellovi vďačný za to, že tú rolu odmietol, pretože vďaka nemu som ju mohol dostať ja. Navyše ma režisérovi navrhol, takže mu naozaj z celého srdca ďakujem,“ povedal Jackman.