Neskutočná tragédia, z ktorej sa robí človeku smutno aj zle zároveň. Iba dva a polročná Sabinka trpela v Trstenej až štyri hodiny pred svojou smrťou v rozpálenom aute. Keď ju našla tehotná matka Jana (30), ktorá bola na gynekologickom vyšetrení, okamžite volala o pomoc, ale v tú dobu už bolo neskoro.

Malé dievčatko zostalo zavreté samo v aute v čase, keď sa vonku pohybovali teploty okolo 30 stupňov Celzia. Matka Jana je v 5. mesiaci tehotenstva, išla krátko po deviatej hodine rannej na gynekologickú prehliadku na kliniku.

Prečo nechala dieťatko zatvorené v aute a prečo si na neho spomenula až okolo jednej hodiny, si bude musieť zodpovedať svojmu vlastnému svedomiu. V čase, keď sa vrátila do rozpáleného auta, v ňom mohlo byť podľa skúseného záchranára až 70 stupňov Celzia.

Sabinka bola v tú dobu už na pokraji smrti. Vydesená matka ihneď zalarmovala vrátnika nemocnice v Trstenej, ktorý začal ako prvý dieťatko v bezvedomí zachraňovať. Dievčatko mala v tú dobu hlavičkou zvesenou smerom nadol a podľa svedkov už ani nedýchala.

„Pribehla s dieťaťom v náručí a kričala, aby sme jej pomohli, pretože jej dieťa nedýcha. Pohľad na ňu bol zdrvujúci. Dievčatko bolo celé modré,“ hovorí zdesene vrátnik Miroslav, ktorý mal v čase tragédie službu. Neďaleko sa nachádzala záchranka.

Ďalší hororový prípad nezodpovedných rodičov si odniesla smrťou Sabinka (†2,5)

Sabinka tak začali oživovať zdravotníci, bohužiaľ bezvýsledne. Dieťatko bolo už mŕtve. Keď mu zmerali teplotu, zistili, že jej telíčko je zahriate na 40,6 stupňa Celzia, nie 46 stupňov ako sme pôvodne informovali. „Robili sme všetko pre to, aby sme dieťa zachránili, ale bolo to márne,“ povedal riaditeľ nemocnice Maran Tholt.

Auto malo tmavé zadné sklá cez ktoré nebolo vidieť do vnútra

Že bolo v luxusnom aute zabudnuté dieťa, si nikto nevšimol zrejme preto, že auto stálo na zakázanom mieste a navyše malo tmavé zadné sklá. Prípadom sa zaoberá aj polícia. „Prípad na mieste prevzal vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Okolnosti tejto tragédie sú teraz predmetom vyšetrovania,“ povedala policajná hovorkyňa Jana Balogová.