Tá téma hýbe svetom bojových športov ako máločo. Dôkazom je fakt, že na potencionálny boxerský duel Floyda Mayweather s Conor McGregorom sa nezabudnú novinári spýtať bojovníkov z oboch športov – boxu a MMA – vlastne pri každej príležitosti.
V noci na nedeľu bude Američan Daniel Cormier obhajovať titul šampióna poloťažkej váhy proti jednotke tejto divízie krajanovi Anthonymu Johnsonovi.
Okrem ich šlágra v rámci UFC 210 riešili žurnalisti tiež téma okolo možnosti zápasu medzi momentálne najväčšou hviezdou sveta MMA Conor McGregorom z Írska americkou boxerskou legendou Floydom Mayweather.
Podľa mnohých zdrojov sú totiž ich rokovania už takmer pred definitívnym (úspešným) koncom.
Veľa z tých, ktorí sa v oboch športoch pohybujú dávajú 28ročnému Írovi šance na úspech predovšetkým vďaka jeho otočenému garde, dvanásťročnému vekovému rozdielu a tiež faktu, že Mayweather nezápasil od septembra 2015, kedy sa rozlúčil s kariérou po hladkej výhre nad Andrém Bertem s bilanciou 49 výhier a 0 porážok.
Nájdu sa aj takí, ktorí nevidia v tomto súboji zmysel, pretože boxerské rozdiely medzi oboma rivalmi sa zdajú byť príliš veľké. Jedným z nich je aj Cormier.
„Ak sa stretnú, tak ho Floyd zabije. Conor McGregor nemôže boxovať s Floydom Mayweatherom. Buďme realisti a úprimní sami k sebe. Ani jeden nemôže tomu druhému konkurovať v jeho športe,“ predniesol tridsaťosemročný veterán, ktorý doteraz našiel jediného premožiteľa: v roku 2015 padol v očakávanom súboji s kontroverzným Jonom Jonesom.