Scarlett Johansson patrí medzi jednu z najlepšie platených hollywoodskych herečiek. Môže si kúpiť čokoľvek chce. V detstve to však mala úplne opačne. Pochádza totiž z veľmi chudobných pomerov, kde sa počítal každý groš. Jej matka kupovala jedlo za potravinové lístky.

Scarlett na obdobie svojho detstva nespomína rada. Bolo jej ľúto rodičov, ktorí nemali peniaze. Mala pocit, že je im so súrodencami na obtiaž.

„Keď som bola malé dievča, žili sme vlastne celý čas len na sociálnej podpore a dostávali sme potravinové lístky. Moji rodičia vychovávali štyri deti v domácnosti s nízkymi príjmami. Nebolo to jednoduché. Bývali sme na Manhattane, kde nebolo najlacnejšie. Takže toho mali dosť. Moja mama sa snažila maximálne nám to spríjemniť. Ale v čase, keď sme sa narodili ja a môj brat dvojča, manželstvo mojich rodičov dosť škrípalo,“ priznala Scarlett v rozhovore pre Inside the Actors Studio.
    Možno práve vďaka takémuto detstvu bola Scarlett tak ctižiadostivá a išla si za svojím snom. Keď niečo robila, vždy tvrdo dreli, aby všetkým okolo ukázala, že o svoju prácu naozaj stojí.

Robí to tak dodnes, hoci už dávno nemusí nikomu nič dokazovať a má dosť peňazí. Nemusela by prakticky vôbec hrať, ale život bez herectva už si predstaviť nedokáže. Odpútať sa od tejto profesie nevedela ani po pôrode dcéry.

„Aj keď som točila film, stále som kojila. Nechcela som sa na to kvôli práci vykašľať,“ spomína matka dnes už dvojročnej dcéry Rose, ktorej otcom je teraz už exmanžel, francúzsky novinár Romain Dauriac.