Scotland Yard vyšetruje Kevina Spaceyho kvôli tretiemu obvineniu

1485

Herec Kevin Spacey (58) na jeseň čelil rade obvinení zo sexuálneho zneužívania, ktoré proti nemu vznieslo niekoľko mužov. Dvaja z nich na neho podali priamo trestné oznámenie. Prípadmi sa zaoberá londýnsky Scotland Yard, ktorý teraz potvrdil, že na Spaceyho bolo podane aj tretie udanie.

Tretí muž bol údajne sexuálne napadnutý slávnym hercom v londýnskom Westminsteri v roku 2005.

„Dňa 13. decembra sme dostali obvinenie, že tento muž sexuálne napadol iného muža (obeť číslo 3) v roku 2005 vo Westminsteri,“ potvrdil denníku The Guardian koncom týždňa hovorca polície.

Predchádzajúce dve obvinenia sa týkajú zneužívania, ku ktorým malo dôjsť v londýnskej štvrti Lambeth, a to v rokoch 2005 a 2008.

Americký herec, režisér, scenárista a producent sa stal terčom mnohých obvinení, že v minulosti sexuálne obťažoval mladých hercov a ďalších ľudí spojených s hereckou profesiou.

Ako prvý sa o ňom takto vyjadril herec Anthony Rapp, ktorého sa vraj Spacey pokúsil zviesť pred tromi desiatkami rokov. Spacey uviedol, že si na incident kvôli podnapitosti nepamätá, za údajne nevhodné správanie sa však kolegovi ospravedlnil. Zároveň sa priznal k svojej homosexuálnej orientácii. Po Rappovej svoje nepríjemnej skúsenosti so Spaceym hovorili aj ďalší kolegovia z londýnskeho divadla Old Vic.

Oscarového herca škandály stáli rolu vo filme Všetky prachy sveta, hoci všetky scény už boli hotové. Režisér Ridley Scott snímku na poslednú chvíľu pretočil. Rovnako tak prišiel o hlavnú rolu v seriáli Dom z kariet či cenu Emmy za celoživotný prínos televíznej tvorbe.

Kevin Spacey je teraz po zrútení v sanatóriu v Arizone.