V Bratislave na Hviezdoslavovom námestí v noci z piatka na sobotu došlo k brutálnej vražde a pokusu o vraždu.

Podľa polície Ind Nishit (37) počas konfliktu o taxík vytiahol nôž a dorezal Ukrajinca na tvári a jeho kamarátovi Slovákovi Braňovi († 37) Ind beštiálnym spôsobom podrezal hrdlo a z miesta činu ušiel. Na mieste Braňovi pomáhalo niekoľko mužov, snažili sa mu zastaviť krvácanie z krku. Muž utrpel ťažké bodno-rezné poranenia nezlučiteľné so životom. Záchranári sa ho na mieste pokúšali oživiť, žiaľ, bezúspešne.
Policajti vraha ešte počas osudnej noci chytili pri diskotéke neďaleko Michalskej brány. Už v nedeľu policajti zadržaného Inda Nishita obvinili z vraždy. Veľmi ťažko niesol vraždu priateľa mladý Ukrajinec, ktorý napokon skončil s  reznými zraneniami v nemocnici na Mickiewiczovej ulici.

Nebol to teroristický útok.

Banálna škriepka o taxík na ktorej konci bol jeden muž zranený a jeho priateľ mŕtvy.
Polícia obvinila z beštiálneho činu Inda Nishita (37), ktorý sa zosobášil so Slovenkou Luciou a po svadbe žili tri roky v Indii. Po návrate na Slovensko obaja pracovali ako IT špecialisti v nadnárodnej korporácii v Bratislave.
„Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie a doposiaľ vykonaných procesných úkonov vzniesol vyšetrovateľ Policajného zboru SR obvinenie z obzvlášť závažného zločinu vraždy v súbehu so zločinom ťažkej ujmy na zdraví 37–ročnému občanovi Slovenskej republiky pôvodom z Indie ,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková s tým, že útok nebol teroristicky motivovaný.