Slovák na materskej kradol v Brne autá!

Pred sudcom sľuboval, že už bude pracovať poctivo

1163

Slovák z Galanty, David Orban (26), ktorý mal so svojim kumpánom tento rok ukradnúť v Brne tri vozidlá, odišiel od krajského súdu s 20 mesiacmi väzenia s trojročnou podmienku. Pôvodne pritom vyfasoval dva a pol roka väzenia! Podľa odvolacieho senátu sa ale u dvoch z troch krádeží nepodarilo jeho účasť vierohodne preukázať. Orban, otec na materskej, sa na súde kajal a sľuboval, že už bude pracovať poctivo.

Scenár výletov zo Slovenska na juh Moravy bol podľa polície jednoduchý. Cez hranice vyšiel biely superb s dvoma mužmi a náležitým vybavením v kufri, späť sa už vracala dve autá.

Belgická polícia chytila zlodeja bicyklov, ktorý ich ukradol 623 za 78 dní

V máji ale dostala kriminálka tip na mladíka z Galanty, situáciu si ustrážila a po krádeži Škody Octavia na okraji Brna dopadla na diaľnici D2 ako Davida, tak i jeho komplica Lukáša. Vnútri „servisného“ Superbu sa skrývali riadiace jednotky, vysielačky, skrutkovače a ďalšie vybavenie potrebné k otvoreniu vyhliadnutého auta.

 Vysoká pravdepodobnosť  nestačí 

Mestský súd poslal Slováka na dva a pol roka za mreže a uložil mu päťročné vyhostenia, ten sa ale odvolal. A odvolací senát krajského súdu rozsudok nečakane zmenil. U dvoch krádeží sa podľa neho nepodarilo vierohodne dokázať, že v bielom Superbu, ktorý patrí jeho matke, sa nachádzal práve Orban.

Dvaja Slováci si vypočuli rozsudok za brutálnu vraždu českých manželov. Súd im naparil skoro 30 rokov v base!

„Obžalovaný sa tak dopustil len jedného skutku, pri ktorom bol monitorovaný a chytený políciou. Jeho účasť na ďalších akciách je vysoko pravdepodobná, ale nepodarilo sa ju presvedčivo dokázať,“ vysvetlil nečakaný zvrat sudca Petr Hlavina.

 Chcem poctivo  pracovať 

Doteraz netrestaný otec malého dieťaťa na materskej dovolenke sľuboval, že sa chce venovať rodine. „Nájdem si aj normálny zamestnanie,“ dušoval sa. Podľa štvrtkového verdiktu musí majiteľovi ukradnuté škodovky uhradiť 200 tisíc korún. A na Česko musí v najbližšej dobe zabudnúť. Súd mu totiž na cestu domov „pribalil“ aj trojročné vyhostenie.
,