Keď mu vlani v zime ušiel nočný vlak z Ostravy domov, to ešte dôverčivý muž (54) zo Slovenska netušil, aké peklo zažije. Banda lupičov ho mala v pivnici zmlátiť a sfetovať! Pred súdom stáli štyria muži, traja z nich idú za mreže „natvrdo“.

Traja vtedy neznámi muži si obeť vyčíhli v noci na hlavnej stanici. Historke o výhodnej kúpe oblečenia Slovák uveril a šiel s nimi do pivnice domu vo štvrti Prívoz. Chvíle v pivnici potom opísal ako číru hrôzu.

Boss rakúskeho motorkárskeho gangu zadržaný v Prahe. Za vydieranie mu hrozí 10 rokov

Kvarteto útočníkov donútilo Slováka odovzdať telefón, peniaze a vyzliecť sa do naha. Jeden z gangstrov potom začal nebohého muža mlátiť drevenou tyčou. Ani to však nebolo všetko. „Ten, čo ma mlátil, a ešte jeden ďalší mi potom pichli do žily pervitín,“ popísal otrasený muž súdu.

Prehovorila obeť sexuálnych otrokárov: Ukradli mi dôstojnosť, vzali mi práva

 Ľsťou k  slobode 

Ako „krovie“ sa k trom grázlom pridal štvrtý muž. Zbedačeného Slováka napadla historka, ktorá mu pomohla sa zachrániť. „Vymyslel som si, že na stanici mám tašku s veľa peniazmi,“ líčil napadnutý. Dvaja lupiči ho na stanici nasledovali.

Pri okienku úschovne Slovák naznačil obsluhe, že je v ťažkostiach. Žena v okienku mu povedala, že vonku pred budovou sú strážnici. Muž na nič nečakal a šprintoval z haly za nimi, čo mu sily stačili. Dvaja lupiči skončili v putách ihneď, dvaja ďalší neskôr.

Brutálny otrokár a bigamistom dostal 18 rokov natvrdo! Obete pochádzali hlavne z Čiech

 Trikrát natvrdo, raz  podmienka 

Na okresnom súde lupiči vinu popierali a vyhovárali na všetko možné. Že sú chorí alebo že si obeť všetko vymyslela. „Vôbec nič sa mu nestalo,“ povedal súdu hlavný „mučiteľ“ Miroslav K. (34). Mužom hrozilo až 10 rokov basy.

Recidivistovi Miroslavovi K. súd nakoniec „naparil“ šesť rokov nepodmienečne, jeho kumpánovi Michalovi K. (28) tri a pol roka. Prvýkrát trestaný Antonín G. (37), ktorý sa v pivnici najviac oháňal injekciou s drogou, dostal tri roky a deväť mesiacov. Jediný Nicolas K. (24), ktorý na scénu prišiel neskôr, dostal podmienku. Rozsudok nie je právoplatný.