Slovan prehral dôležitý zápas o Play-off s Admiral Vladivostok

747

Obe mužstvá zo začiatku predvádzali divácky atraktívny hokej. Slovan mal streleckú prevahu a hostia výborného brankára. Prvú veľkú šancu mal Šatan v 3 minúte keď pre faul naňho rozhodca odpískal trestné strieľanie. Šatan chcel šikovne oklamať Ivannikova, položil si ho, ale brankár vyrazil puk betónom. Opäť platilo nedáš dostaneš. V 9 minúte dal švédsky hráč Gynge vedúci gól. V ďalších minútach mal už navrch Slovan ale opäť sa vyznamával Ivannikov. Pekné kombinácie Bartoviča s Jurajom Mikúšom,. strela Bližňáka, peknou samostatnou akciou Ölveckého. V 16 minúte mali hostia prvého vylúčeného a s prvej strely hostí zachránila iba žŕdka, ktorú opečiatkovala Sigaletova delovka. V závere nevyužili gólové šance ani Radivojevič a opäť Ölvecký. Slovan síce prestrieľal súpera 14:8, no prehrával 0:1.

Druhá tretina

Začiatok druhej tretiny zápasu bol poznačený nepresnosťami a Slovan sa dostal pod tlak. Prvý nebezpečný útok bol v 23 minúte a v 26 minúte prišiel vyrovnávajúci gól z hokejky Bližňaka po nahrávke Bartoviča s Mojžišom. Po góle mali na ľade prevahu domáci. 33 min patrila tretiemu útoku. 35 prvému útoku a Vondrkovmu blafaku.
V 37 minúte bol vylúčení Miklik a využite presilovky. Gól strelil opäť Gynge
Strely na bránku: 25 : 19

Tretia tretina

Slovan v úvode tretej tretiny získal presilovku, ktorú nevyužil a v 46. minúte pykal. Na 3:1 pre hostí upravil Bortnikov, ktorý zblízka vyšachoval Janusa. Ölveckému nevyšla ani tretia šanca, keď sa prekľučkoval pomedzi dvojicu obrancov, ale opäť výborný brankár hostí. 49 minúte za chrbát nepustil ani puk po akcii na jeden dotyk tretieho útoku. V polovici záverečnej tretiny skončil na ľade Vondrka a do ďalšieho priebehu sa už nezapojil.
Hostia v 57. min zvýšili na 4:1 Ugarovom, o 31 sekúnd neskôr na 5:1 Bergforsom a definitívnu podobu výsledku dal v presilovke v poslednej minúte Bortnikov
Je to prvá domáca prehru Slovana v novom roku.

Slovan Bratislava – Admiral Vladivostok 1:6 (0:1, 1:1, 0:4)
Góly: 26. Bližňák (Bartovič, Mojžíš) – 9. Gynge (Pyett, Schütz), 39. Gynge (Osipov, Bergfors), 46. Bortnikov (Drugov), 57. Ugarov (Hodgman, Zubov), 57. Bergfors (Schütz, Gynge), 60. Bortnikov (Osipov, Barbašev). Rozhodcovia: Kadyrov, Kiseľov – Parfionov, Sysujev, vylúčení: 2:4, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané)

Slovan Bratislava: Janus – Škoula, Sigalet, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Brejčák – Miklík, Bližňák, Vondrka – J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič – Šatan, Radivojevič, Hudáček – Bakoš, Šťastný, T. Mikúš

Admiral Vladivostok: Ivannikov – Pyett, Vorobiov, Commodore, Osipov, Zemčonok, Ternavskij, Naumenkov – Bortnikov, Zubov, Hodgman – Gynge, Schütz, Bergfors – Gračov, Nikitenko, Ugarov – Sokolov, Drugov, Barbašev – Kuznecov