Slovan si pripísali víťazstvo nad ďalším favoritom na domácom ľade

1861

Hokejisti HC Slovan Bratislava si pripísali víťazstvo nad ďalším favoritom na domácom ľade nad Metallurgom Magnitogorsk 4:3 a pripísali si tretie víťazstvo z uplynulých štyroch zápasov.

Zverenci trénera Eduarda Zankovca sa pred šesťzápasovým výjazdom a olympijskou prestávkou, rozlúčia s domácimi divákmi vo štvrtok 11. januára o 19.00 h, keď privítajú Traktor Čeľabinsk. Posledný zápas sezóny na domácom ľade odohrajú s Dinamom Minsk 1. marca 2018

Slovan mal v prvej tretine miernu prevahu nad minuloročným finalistom a favoritom Východnej konferencie. Domáci si so svojím tlakom v prvej tretine vypýtali dve presilovky. V 9 minúte druhý útok Slovana zavaril pred brankárom Košečkinom čo ukončil Juraj Mikúš gólom 1:0. V 12 minúte mal Buchtele z úniku obrovskú šancu dať druhý gól, ďalšiu veľkú šancu si vypracoval Šerbatov 6 sekúnd pred koncom tretiny.
Počet striel na bránku16:10

Druhá tretina bola snáď pre divákov najlepšia akú Slovan v tejto sezóne zahral. Už v dvadsiatejdruhej minúte si hostia zahrali presilovku pri vylúčení Barkera v ktorej sa predviedol exelentný prvý útok Metallurgu Wolski, Kovář a Moziakin, Štěpánek Slovan podržal.
V 27min Nick Ebert z prihrávky Rayna Garbutta strelou do šibenice upravuje stav na 2:0. Následne dostal Boychuk úder do hlavy, rozhodca si to nevšimol. V 28 min je naopak vylúčený Genoway čo prvý útok Metallurg využíva na kontaktný gól 2:1 Wolski z prihrávky Kovářa.
Mladý Marek Sloboda dáva v zapätí svoj prvý gól v KHL v spolupráci Eberta a Šerbatova a vyháňajú Košečkina z bránky. V 30 min nastrelil Mikúš tyčku. Nasledovali vylúčenia 4 hráčov a v 37 min. štvrtý gól dáva z ideálnej prihrávky Mikúša spoza bránky Zach Boychuk.
Počet striel na bránku 12:14

V tretej tretine hostia zápas riadne zdramatizovali, hlavne ich prvý útok. Rozhodcovia v tejto tretine poslali si oddýchnuť 8 hráčov. V 50 min dáva kontaktný gól Bobriašov na 4:2 a v 54 minúte využívajú hostia presilovku z hokejky Matta Ellisona na 4:3. Metallurgu sa už ani v záverečnom power play nepodarilo vyrovnať.
Počet striel na bránku 9:17 celkovo 37:41

HC Slovan Bratislava – Metallurg Magnitogorsk 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)

Góly: 9. Mikúš, 27. Ebert (Garbutt), 29. Sloboda (Ebert, Šerbatov), 38. Boychuk (Mikúš, Řepík) – 28. Wolski (Lee, Kovář), 51. Bobrjašov, 55. Ellison (Wolski, Mozjakin).
Rozhodovali: Ansons (Lot.), Hofman – Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), vylúčenia: 7:6 na 2 min, navyše Boychuk 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 6651 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek – Meszároš, Sersen, Ebert, Després, Bačík, Barker, T. Voráček – Řepík, Viedenský, Z. Boychuk – J. Mikúš, Colby Genoway, Buchtele – Lamper, A. Šťastný, Garbutt – Marek Sloboda, Skalický, Ščerbatov

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (29. Samsonov) – Lee, Birjukov, Tereščenko, Bobrjašov, Bereglazov, D. Denisov, Igošev – Mozjakin, Kovář, Wolski – Kokarev, Ellison, Timkin – Čibisov, Osala, Šenfeľd – Boltanov, Kaletnik, Platonov – Švyrjov

O zápase po zápase

Eduard Zankovec, tréner Slovana: „Mám veľkú radosť z víťazstva a tešia ma aj štyri strelené góly. Som rád, že sme dokázali využiť šance, to je veľmi dôležité v dueloch proti ťažkým súperom. Proti takému súperovi, akým je Magnitogorsk, nemôžeme hrať toľko oslabení.“

Viktor Kozlov, tréner Metallurgu Magnitogorsk: „Gratulujem Slovanu k triumfu. Domáci dnes zaslúžene uspeli. Zápas im patril od začiatku až do konca. Slovan dokázal lepšie využívať šance ako moji chlapci.“

Marek Sloboda, útočník Slovana, prvý gól v KHL: „Som rád, že sme zvíťazili v súboji proti náročnému súperovi. Myslím si, že je to zásluha výborného kolektívneho výkonu od brankára až po útočníkov. Mám radosť zo streleného gólu, je to úžasný pocit. Od malička som sníval, ešte keď som s otcom chodil na starý ‘zimák’, že dám gól za Slovan. Budem pracovať ďalej, aby prišli aj ďalšie.“

Juraj Mikúš, útočník Slovana: „Výhra proti takémuto súperovi teší. Magnitogorsk hral otvorenejší hokej ako CSKA, čo nám vyhovovalo.“