Bol to bratský súboj, nie ako sme boli voľakedy zvyknutý Československo proti Sovietskemu zväzu ale bol to súboj dvoch kanadských bratov Genowayovcov.

Dve 55, bratia Genoway

Dnes nastúpili proti sebe vyrovnaní súperi Lada Togliatti a HC Slovan Bratislava tímy z 11 a 14 miesta v tabuľke. Obidve mužstvá z dna tabuľky cítili šancu zisku troch bodov, čo aj ovplyvnilo hru. Hral sa útočný rýchli hokej. Slovanisti vedia že ich doma čakajú tri zápasy s top favoritmi: Dynamo Moskva, Lokomotiv Jaroslavľ a SKA Petrohrad, s ktorými sa ťažko získavajú body.

Prvá tretina
Slovan, ako už je pomaly tradícia začal prvú tretinu gólom vo vlastnej sieti, ktorý dal z presilovej hry Shane Harper s prihrávky Charlesa Genowaya. a k nemu si hostia pripísali ešte jeden, opäť z hokejky amerického hráča Shane Harpera to asi preto aby mali v druhej tretine čo doháňať.

V druhej tretine
podobne ako v prvej mužstva predvádzali efektný hokej. V 24 minúte zobrali rozhodcovia regulárny gól belasím z hokejky Boychuka, hlavný rozhodca sa upískol, hru predtým prerušil, pre údajné postavenie hráča v bránkovisku. V 28 min. si pripísali tretí úspešný zásah domáci. Skorochodov peknou kľučkou prekonal Mazanca a zvýšil stav na 3:0. Brankár domácich aj v tejto tretine podržal svoj tím.Po dvoch tretinách mal na svojom konte 26 úspešných zásahov, Mazanec v bránke Slovana 17.

V tretej tretine
mal čo Slovan robiť ak chcel zápas ešte otočiť. V 43 minúte zasvietilo svetielko nádeje po strelení gólu z hokejky Michala Řepíka, ktoré ale zhasol už po dvoch minútach Zernov štvrtým gólom. O ďalšie dve minútky to Togliatti zaklincovali piatym gólom z hokejky Kapustina.

Brankár Lady, Alexander Lazušin

Hrdinom zápasu bol nesporne brankár Lady Alexander Lazušin, ktorý kryl 37 striel. Brankár Slovana kryl 27 striel. Belasí nehrali zle ako ukazuje výsledok no doplatili na svoju streleckú nemohúcnosť a výborne chytajúceho brankára Lady Togliatti.

Lada Togliatti – Slovan Bratislava 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly: 4. Harper (Ch. Genoway), 12. Harper (Kapustin), 29. Skorochodov (Zernov), 50. Zernov (Belousov), 53. Kapustin (Kostromitin, Gurkin) – 47. Řepík (Boychuk).
Rozhodovali: Gamalej, Ovčinnikov – Michel, Parikov, vylúčení: 5:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Lada Togliatti: Lazušin – Vorobjov, Ch. Genoway, Djakov, Ježov, Gurkin, Kirillov, Kostromitin – Harper, Kapustin, Filatov – Bočarov, Mastrjukov, Valuiskij – Skorochodov, Zernov, Belousov – Achmetov, Rachimullin, Nesterov

Slovan Bratislava: Mazanec – Ebert, Després, Meszároš, Barker, Voráček, Švarný, Bačik – Buchtele, Hrnka, Šerbatov – Řepík, Boychuk, Kašpar – C. Genoway, Viedenský, Smoleňák – Skalický, Šťastný, Sádecký