Slovan stratil poslednú reálnu šancu na play-off

728

Romana Kukumberga. Tridsaťtriročný útočník po zranení, keď vynechal 15 zápasov nastúpil na krídle štvrtého útoku.

Michal Vondrka pre zranenie nenastúpil. Nepocestuje ani na trip

Najlepším hráčom Slovana bol Miroslav Šatan, vytvoril pre seba i spoluhráčov kopu šancí, škoda že neboli zakončené gólom.

Ďalší domáci zápas hrá Slovan až 26. februára po olympijskej prestávka. Dúfam že reprezentačné mužstvo nás na olympiáde viac poteší.

Prvú tretinu
Slovan zavrel na celých 20 min hostí v ich obrannom pásme, vynútil si tým štyri presilovky. Prvý na bránku Ložkina vystrelil Šatan. Už v piatej minúte si vynútilo prvú, využil ju Mihálik po prihrávke Ölveckého spoza bránky. Pri tretej presilovke Slovana zachytil Galimov prihrávku domácich unikol Škoulovi a bolo vyrovnané 1:1
Počet striel na bránu v prvej tretine bol 16:3

Druhá tretina
Hra sa v druhej tretine otočila. Rozhodcovia vyrovnali počet vylúčení. Slovanu vylúčil štyroch hráčov. Hostia nevyužili dvojnásobnú presilovku pri vylúčení Škoulu a Mihálika v 21. minúte. V 34 min. práve keď Slovan tlačil na bránku hostí, unikol hráč Mitrjakov, nestačil mu Škoula a bolo 1:2. V ďalšej presilovke v 38 min. keď bol vylúčený Štajnoch sa Slovan ubránil, ale 11 sekúnd pred prestávkou dávajú hostia gól do šatne 1:3
Hostia rozstrieľali domácich v tejto tretine v pomere 5 : 15

Tretia tretina
Metallurg hral za sebou dve presilovky v 48 min. a 50. min. v 53. min. Miklík po peknej samostatnej akcii znížil na 2:3. Slovan si už viac gólových šancí nevytvára. Až na Hudáčka v 59. minúte. Na záver 68 sekúnd pred koncom Slovan odvolal Kopřivu ale stav sa už nezmenil
Počet striel na bránu celkom 27 : 22

Slovan – Novokuzneck 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Góly a asistencie: 7. Mihálik (Bartovič, Ölvecký), 53. Miklík (Kukumberg, Mojžíš) – 14. Galimov (Lapenkov), 34. Mitrjakov (Veličkin), 40. Kosourov (Galimov), 10 055 divákov (vypredané)
Rozhodovali: Kadyrov, Čerenkov – Parfionov, Sysujev, vylúčení 6:4, navyše Radivojevič 10 min za narazenie zozadu, presilovky 1:0, oslabenia 0:1
Slovan: Kopřiva – Štajnoch, Škoula, Mojžíš, Brejčák, Sigalet, Mihálik – Šatan, Radivojevič, Hudáček – Miklík, Ölvecký, Bartovič – J. Mikúš, Bližňák, Bakoš – Kukumberg, Šťastný, Daňo
Metallurg: Ložkin – Kanarskij, Aksenenko, Skutar, Mäntylä, Kamalov, Kuklev, Kapotov – Žafjarov, Galimov, Misin – Valujskij, McLean, Lapenkov – Kosourov, Jemelin, Garejev – Mitrjakov, Kurepanov, Veličkin – Skladničenko

Ostatné nedeľňajšie výsledky KHL
HC Lev Praha – Sibir Novosibirsk 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 4. a 60. Thornberg, 21. J. Novotný – 37. Kugryšev
Dinamo Riga – Amur Chabarovsk 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: 22. Robinson, 26. Jamie Johnson, 60. Wilson, 60. Szczechura (MARCEL HAŠČÁK) – 36. Smurov
CSKA Moskva – Vladivostok 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Góly: 44. Frolov, 48. A. Radulov – 45. Hodgman
Atlant Mytišči – Ak Bars Kazaň 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 24. Rukavišnikov – 43. Stapleton, 64. I. Nikulin
Severstaľ Čerepovec – Viťaz Podoľsk 7:3 (4:0, 2:2, 1:1)
Góly: 7. a 11. Černov, 19. a 58. Mons, 13. Jevsejenkov, 24. Monachov, 32. Zemčenko – 22. Ivanov, 31. Soloduchin, 60. Makejev
Lokomotiv Jaroslavľ – Dinamo Moskva 3:4 (2:0, 1:4, 0:0)
Góly: 6. Chlopotov, 10. Apalkov, 24. Averin – 26. Karsums, 30. Cvetkov, 35. Pestuško, 39. A. Mironov
SKA Petrohrad – Torpedo Nižnij Novgorod 4:5 po sam. nájazdoch (3:2, 0:2, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 3. Makarov, 4. Ketov, 7. Šipačov, 44. Chafizullin – 14. V. Denisov, 18. Salminen, 30. Wolski, 37. Hietanen, rozhodujúci sam. nájazd: Salminen