Slovan stratil v Petrohrade zápas 18 sekúnd pred koncom

1612

Triumfovali v predchádzajúcich siedmich dueloch. SLOVAN vo výbornej tretej tretine zmazal dvojgólový náskok, domáci však rozhodli v poslednej minúte, keď dopravil puk do brány na dvakrát Belov a rozhodol o výhre domácich.

SKA PETROHRAD – HC SLOVAN BRATISLAVA 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 8. Dadonov (Šipačov, Judin), 34. Šipačov (Dadonov, Gusev) 60. Belov – 41. Kundrátek (Kašpar, Barker), 43. Sersen (Bartovič, Viedenský)
Zostavy:

SKA: Koskinen – Jakovlev, Belov, Chafizulin, Kutejkin, Judin, Čudinov (A), Rukavišnikov – Kovaľčuk (C), Kadejkin, Bučnevič – Moses, Koskiranta, Lindström – Gusev, Šipačov, Dadonov – Širokov, Kablukov, Ketov (A) – Dergačiov

HC SLOVAN: Garnett  – Kundrátek, Barker, Švarný, Starosta (A), Sersen (A), Mihalik, Luža – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Jeglič, Tičar, Šťastný – Miklík, Surový (C), Bartovič – Skalický, Lušňák, Paré

Hokejisti SKA sa podľa predpokladov pustili do Slovanu od prvej minúty a vytvorili si mierny tlak, ktorý naši hráči dokázali ustáť. Garnett si počas presilovej hry tiež poradil s krížnou strelou Kudeikina. Skóra sa však menilo v ôsmej minúte, po pravom krídle unikol Dadonov a švihom tesne nad ľadom prestrelil nášho brankára 1:0. Ten istý hráč mohol byť opäť strelcom o štyri minúty neskôr, v nájazde ho len za cenu faulu zastavil Švarný. Slovan sa k slovu dostal vo svojej presilovke, Barker nahadzoval na bránu, žiaľ Kašpar sa k dorážke nedostal.

V 22. minúte sa objavil na kruhoch voľný Dadonov, puk poslal vedľa našej brány. Vyrovnať mohol Kundrátek, Koskinen jeho nebezpečnú strelu dokázal pokryť. V 30. minúte sa domáci rútili traja na Garnetta, ktorý vytiahol skvelý semafor. Druhý gól SKA priniesla rýchla akcia tretej formáciu, ktorú zakončil delovkou Vadim Šipačov – 2:0.

Hokejisti Slovana dokonale zaskočili veľkého favortia fantastickým úvodom tretej tretiny. Po 29 sekundách nabil Marek Viedenský Tomášovi Kundrátkovi a ten švihom nedal Koskinenovi žiadnu šancu – 2:1.

Ubehli len dve minúty, do prečíslenia sa dostala dvojica Bartovič, Sersen a druhý menovaný presne mierenou strelou vyrovnal.

Domáci boli obdržanými gólmi zaskočení a takmer vôbec sa nedostávali pred Garnetta. Naopak Koskinen mal čo robiť s hráčmi Slovana, ktorí ožili. Päťdesiata štvrtá minúta priniesla nebezpečnú strelu Ketova a zákrok Garnetta vyrážačkou.

Dve minúty pred koncom dosiahli domáci gól, no ten sa za Garnetta dostal od korčule jedného z útočníkov a nemohol tak platiť. Pre Slovanistov dopadol zápas veľmi smolne, 18 sekúnd pred koncom dopravil puk do brány na dvakrát Belov a rozhodol o výhre domácich.

Sklamaný Miloš Říha po zápase povedal: Tak ako sme zápas začali, tak sme ho skončili – bez srdca, bez duše a bez chcenia.