Prvá tretina vôbec nenaznačovala iný priebeh ako posledné zápasy doma. HK Soči bola jednoznačný favorit a v prvej tretine nielen na papieri ale aj na ľade. Hostia Mazanca dvakrát prekonali ale našťastie mu pomohla zakaždým konštrukcia bránky. K prevahe hostí pomohli aj dve presilovky v druhej a deviatej minúte. Prvú strelu na bránku Soči sa domácim podarilo vystreliť až v 8 minúte. Slovan získal na posledné dve minúty presilovku, v ktorej sa viac bránil ako útočil. Prvá tretina pre Slovan zo šťastím skončila 0:0. Počet striel na bránku 7:15

V druhej tretine nastal obrat, Slovan sa nielen vyrovnal súperovi  ale aj ho prevýšil. Pri hre 4 proti 4 Michal Řepík dáva s prihrávky Mareka Viedenského prvý gól. O päť minút nato využíva presilovku na strelenie druhého gólu Radek Smoleňák za asistencie Colbyho Genoway a Andreja Meszároša.  V tejto tretine a nielen v nej, sa vyznamenali  brankári na obidvoch stranách. Počet striel na bránku 13:11

Gól nebol

Tretiu tretinu začal Slovan z vylúčeným Barkerom, domáci presilovku ustáli. Po jej ukončení, pre chybné striedanie hráSoči oslabené, čo o 10 sekúnd využíva Nick Ebert na strelenie tretieho gólu. V 49 minúte si Slovan zahral ďalšiu presilovku z nej nastrelil Barker konštrukciu bránky čo tak posúdil aj videorozhodca. 21 sekund do jej uplynutia si Slovanisti vypýtali ďalšiu presilovku čo  po šiestich sekundách využíva Radek Smoleňák na strelenie štvrtého gólu. HK Soči sa podarilo už len skorigovať stav v 54 minúte na strelenie čestného gólu. Počet striel na bránku 13:10

Lukáš Kašpar

Nasledujúci zápas odohrajú vo štvrtok 12. októbra na ľade Jekaterinburgu. Doma sa najbližšie predstavia 23. októbra proti Dinamu Moskva.

O zápase po zápase

Eduard Zankovec, tréner Slovana: „Prvá tretina bola z našej strany slabšia, potom sme sa zlepšili vo všetkých činnostiach. Som rád za toto víťazstvo.“

Sergej Zubov, tréner Soči a Eduard Zankovec, tréner Slovana

Sergej Zubov, tréner Soči: „Slovanu gratulujem k víťazstvu. Mali sme dobrý začiatok, potom bol lepší súper. Boli sme nedisciplinovaní, toto sa nám nesmie stávať.“

Michal Řepík, útočník Slovana: „Po prvej tretine sme sa zlepšili a konečne sme sa dokázali presadiť. Bol už najvyšší čas. Som rád, že sme zvíťazili takýmto spôsobom. Nový tréner priniesol do mužstva nové prvky a začína sa to pomaly prejavovať aj v našej hre.“

Marek Mazanec, brankár Slovana: „Inkasovaný gól v závere ma nemrzí. Dôležité je, že sme zvíťazili. Chalanom to ‘lepilo’, konečne sa presadili v koncovke.“

HC Slovan Bratislava – HK Soči 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Góly: 27. Řepík (Viedenský), 32. Smoleňák (Colby Genoway, Meszároš), 43. Ebert (Després), 52. Smoleňák – 55. Ščitov (O’Dell, Polášek)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kulakov, Olenin – Golovľov, Micheľ (všetci Rus.), 6051 divákov

Slovan: Mazanec – Ebert, Després, Meszároš, Barker, T. Voráček, Švarný, Bačik – Řepík, Viedenský, L. Kašpar – Buchtele, J. Mikúš, Smoleňák – Colby Genoway, T. Hrnka, Michal Hlinka – Skalický, Sádecký, A. Šťastný

Soči: K. Barulin – Ščitov, Alexandrov, Chochlov, Jokipakka, Chomickij, Polášek, Čmychov – Ščegoľkov, Cvetkov, Lapenkov – Wellman, Collins, Šmeľov – Padakin, O’Dell, Tomilin – Grebenščikov, Ivanov, Točickij