Slovan vyhral nad Amurom Chabarovsk 4:2

625

Tretí presný zásah pridal Peter Ölvecký, víťazstvo poistil Michel Miklík.
Slovan získal už v úvodnej tretine trojgólové vedenie a vyzeral zápas jednoznačne. V druhej časti v presilovkách znížili Amur na 3:2 a bola zo zápasu dráma ale našťastie so šťastným koncom. Vzruch priniesla 52. minúta, keď sa Šťastný s Buturlinom pobili a zdvihli divákov zo sedadiel. 114 sekúnd pred koncom zápasu stanovil konečný výsledok Michel Miklík.
Góly: 8. Sekera (Kukumberg), 15. Lipiansky (Sekera, Vondrka), 16. Ölvecký (M. Daňo, A. Šťastný), 59. Michel Miklík (Lipiansky, Vondrka) – 26. A. Loginov (Tarasov, Fisenko), 29. Pyörälä (Hytönen, Petružálek)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasilev, Kiseľov – Gordenko, Tomilov (všetci Rus.), 10 055 divákov /vypredané/
Za najlepších hráčov duelu vyhlásili Andreja Sekeru a Alexeja Murygina.
Slovan Bratislava: Konrád (Janus) – Višňovský, Štajnoch, Hudáček, Bližňák, Šatan – Sigalet, Sekera, Vondrka, Lipiansky, Miklík – Boumedienne, Švarný, Ölvecký, Šťastný, Daňo – Luža, Mikúš, Bakoš, Kytnár, Kukumberg.
Amur Chabarovsk: Murygin – Ožiganov, Osipov, Loginov, Piganovič, Pereťagin, Korovkin – Pyörälä, Hytönen, Petružálek – Stepanov, Fisenko, Tarasov – Juňkov, Korotkov, Šitikov – Buturlin, Litovčenko, Lugin
Povedali po zápase
Rostislav Čada (tréner Slovana): „Mali sme veľmi dobrý vstup do duelu a dokázali sme ho vyjadriť gólmi. Hrali sme v dobrom tempe. V druhej časti sme vďaka nedostatočnej koncentrácii sme urobili dve fauly a v oslabeniach inkasovali. Dovolili sme tak súperovi vrátiť sa do boja o víťazstvo. O všetkom rozhodla tretia tretina, v ktorej sme dali aj štvrtý gól. Veľmi úspešne sme bránili výsledok.“
Hannu Jortikka (tréner Amuru Chabarovsk): „Začali sme veľmi zle, ale nemožno to pripísať cestovaniu, pretože sme prišli už v sobotu večer. Prvá tretina nám nevyšla, no v druhej sme hrali veľmi dobre. Na konci sme boli k bodom veľmi blízko, a predsa tak ďaleko.“

Divák: je tu neskutočná atmosféra, je jedno či Slovan prehráva alebo vyhráva, lebo je to výborný hokej, ktorému nič nechýba.

Divák: Amur by som nepodceňoval, okrem gólov, čo dali, mali viacero vyložených šancí a prvý útok (Petružálek a dvaja Fíni) bol neustále nebezpečný, presilovku mali smrtiacu (neporovnatelne kvalitnejšiu než Slovan) + kvalitní obrancovia č. 57, 24, ten prvý Osipov (57) bol minulý týždeň vyhlásený za najlepšieho obrancu celej KHL, dal v ňom 3 góly a celkovo v tejto sezóne dal ako obranca už 9 (!) gólov, toľko nedal ešte ani ani jeden útočník Slovana. Lev bude mať zajtra čo robiť, aby mu Amur nepredĺžil seriu prehier. Amur včera totálne prepadol v I. tretine, ale zvyšok zápasu bol rovnocenným súperom