Slovanisti predviedli ako sa dá prehrať aj dobre rozohraný zápas

1437
Tretí gól v sieti Júliusa Hudáčka

Slovanisti predviedli ako sa dá prehrať aj dobre rozohraný zápas. Po dvoch katastrofálnych prehrách pridali tretiu prehru. Slovan po dvoch ukážkových gólových presilovkách zahral ďalšie presilovky ako paródiu. Nieže nedali gól a neohrozili Slovenského brankára Hudáčeka v bránke domácich, ale naopak ho dostali do vlastnej bránky.

Slovan v zápase v ktorom mal šancu bodovať i napriek tomu, že vyhrával v 30 minúte 3:1, prehral 3:5. Keď v samom závere 37 sekúnd pred koncom pridal piaty gól do prázdnej bránky hostí druhým presným zásahom v zápase Maxim Rybin. Slovan úplne zlyhal v útoku v tretej tretine, pomerom striel 11:2 pre domácich a drží si predposledné miesto v tabuľke

Hráčov Slovana čakajú ešte dva zápasy vonku. V sobotu 9. decembra sa predstavia na ľade Spartaka Moskva a v pondelok 11. decembra v Minsku proti Dinamu.

Severstaľ Čerepovec – HC Slovan Bratislava 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Góly: 11. Rybin (Mazur, Ugarov), 35. Kagarlickij (V. Vasiliev, Černov), 53. Kagarlickij (V. Vasiliev, Jevsejenkov), 57. Bumagin (Jevsejenkov, Kagarlickij), 60. Rybin – 9. T. Hrnka (Skalický, Ščerbatov), 19. J. Mikúš (Kašpar), 31. Viedenský (Kašpar, Barker)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Gusev, Cyplakov – Savenkov, Nikolajev (všetci Rus.)

Strelec tretieho gólu Marek Viedenský

Čerepovec: J. Hudáček – Jevsejenkov, Veriovkin, Kalašnikov, V. Višnevskij, V. Vasiliev, Mazur, Kudako – Bumagin, Černov, Kagarlickij – Mereskin, Ugarov, Rybin – Mons, Trubačov, Vovčenko – Kazakovcev, Ščerbina, Monachov – Geraskin

Slovan: J. Štěpánek – T. Voráček, Sersen, Meszároš, Bačík, Després, Barker, Černý – J. Mikúš, Viedenský, Kašpar – Řepík, Z. Boychuk, Réway – Genoway, A. Šťastný, Buchtele – Skalický, T. Hrnka, Ščerbatov