Prokurátor Vladimír Turan navrhol vo štvrtok súdu v súvislosti s vraždou investigatívneho novinára Jána Kuciaka (†27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej (†27) tresty pre troch obžalovaných, podnikateľa Mariana Kočnera, Tomáša Szabóa a Alenu Zsuzsovu. Požaduje pre nich 25 rokov. Senát Špecializovaného trestného súdu odročil pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej na 31. júla a 5. augusta.

Prokurátor navrhol vo štvrtok Špecializovanému trestnému súdu v Pezinku, aby uložil všetkým trom zvyšným obžalovaným v kauze predvlaňajšej vraždy novinára Jána Kuciaka zhodný trest 25 rokov väzenia.

Trest ako za vraždu! Padol prvý rozsudok v kauze Kočner verzus Rusko

 Záverečná reč zhrnula  dôkazy 

Žalobca to dnes uviedol vo svojej záverečnej reči po tom, čo súd odmietol návrhy prokuratúry aj obhajoby na predloženie ďalších dôkazov. Zatiaľ nie je známe, kedy súd vynesie rozsudok. Obžalovaným, medzi ktorými sú podľa prokuratúry objednávateľ a sprostredkovateľka Kuciakovej vraždy, ako aj vrahov pomocník, hrozí im až doživotie.

To možno ale podľa slovenského zákona uložiť len v prípade, že si to vyžaduje ochrana spoločnosti a nie je nádej na nápravu páchateľa odňatím slobody na 25 rokov. Napríklad v Kočnerovom prípade je podľa znaleckého posudku náprava obžalovaného možná.

Býval členom českého mafiánskeho gangu, teraz stráži majetok Kočnera. Kto je vlastne Ivo Hricík?

Senát Špecializovaného trestného súdu odročil pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej na 31. júla a 5. augusta.