Šokujúce nové dôkazy o smrti Marilyn Monroe! Zavraždil ju Kennedy… 

2747

V Amerike vychádza kniha Bombshell od bývalého detektíva Mika Rothmillera. Ten v nej okrem iného tvrdí, že má nové dôkazy o smrti krásnej herečky Marilyn Monroe. Tú vraj otrávil bývalý minister spravodlivosti Bobby Kennedy, aby zachránil česť rodiny. Postarať sa mal tiež o to, aby sa prípad ďalej neriešil a bol uzavretý ako samovražda.

Policajný detektív z Los Angeles Mike Rothmiller sa rozhodol kapnúť božskou a odhaliť to, o čom je presvedčený, že je pravda. Podľa tajných dokumentov, ktoré našiel v archívoch LAPD, bola diva Marilyn Monroe zavraždená, aby bola ochránená česť rodiny Kennedyovcov. Konkrétne vtedajší minister spravodlivosti Bobby Kennedy mal krásku zniesť zo sveta, keď jej dal otrávený drink, informoval Daily Mail.

Rothmiller vraj po celé desaťročia mlčal, pretože sa bál o svoj život. Kým vraj boli vysokí policajti nažive, mohli jeho samotného a rodinu ohrozovať. Podľa svojich slov je aj po štyridsiatich rokoch z odhalenia stále nervózny a prijíma preventívne opatrenia, pričom dokumentáciu uchováva na bezpečných miestach.

Ale teraz s podporou svojej manželky Nancy sa rozhodol, že je čas, aby svet vedel, čo objavil. Vtedy mladý detektív sa rád zaoberal archívmi a tajnými spismi.

Marilyn Monroe: Nikdy som nemala orgazmus

V jednom dôvernom spise našiel kópiu dokumentu označeného „Denník Marilyn Monroe“. O jeho existencii sa dlho len rozprávalo. Marilyn sa netajila tým, že si viedla denník, svoju „malú červenú knihu“. Historici si však stáli za tým, že takýto denník sa nikdy nenašiel. Podľa Rothmillera bola pravda inde. LAPD mala kópiu – a pravdepodobne tiež originál.

Pri prechádzaní stránkami videl Rothmiller, že Marilyn považovala Bobbyho Kennedyho za niečo oveľa viac než príležitostného priateľa. „Bobby je jemný, počúva ma. Je krajší ako John a hovorím, že ma miluje,“ malo stať v denníku.

USA: Prezident Kennedy pochyboval o zmysluplnosti vyslania človeka na Mesiac

Potom sa situácia v denníku hrozivo mení. „Nezdvíhajú mi telefón. Bob s Johnom ma zneužili. Nenechám si to páčiť, všetkým o tom poviem,“ rozhorčene písala Marilyn. Herečka mala byť Bobbym, ale i ďalšími znásilňované a zneužívaná. Potom jej malo byť vyhrážané, aby o týchto záležitostiach nehovorila. Vyhrážky ale Marilyn neutíšia, skôr ešte viac rozhorčili. Pripravovala sa so všetkým vyjsť na verejnosť.4. augusta sa mal Bobby Kennedy vypraviť za anglickým hercom Petrom Lawford a ten ho mal odviezť k Marilyn domov. Kennedy jej tam nariadil, aby mu odovzdala svoj denník. To Monroe odmietla a mala sa začať oháňať nožom. „Nechcem, aby so mnou bola zaobchádzané ako s kurvou!“ Kričala. Malo dôjsť aj na výmenu faciek. „Hlavne buď ticho,“ varoval Bobby herečku a šiel do kuchyne pripraviť drink.

Zabijak mafie tvrdí: Ja som zabil Kennedyho, mieril som mu na pravé oko

Bobby jej pitie doniesol s tým, aby ho vypila, že sa jej uľaví. Po vypití herečka akoby zaspala. Bola ale v kóme, jej kože vraj vyzerala ako z vosku. Marilyn zomrela. Bobby potom prikázal Lawfordovi, aby ho odviezol na letisko. Polícia z Los Angeles potom vyšetrovala smrť ako samovraždu.

Vraždiace Monštrá: Sirhan Sirhan vrah Roberta Kennedyho

Rothmiller sa domnieva, že nápoj, ktorý jej dal Bobby Kennedy, obsahoval smrtiaci jed vojenskej kvality, ktorý pravdepodobne dodávala Bobbymu CIA.