Spravodlivosti neunukol! Diskdžokej bol odsúdený na doživotie za 27 rokov starú vraždu učiteľky

Usvedčil ho test DNA

938

Necelých 27 rokov sa vyhýbal spravodlivosti. Nakoniec jej ale neunikol. DJ Freez alias Raymond Charles Rowe (50) z americkej Pensylvánie bol odsúdený na doživotie za vraždu učiteľky Christy Mirack († 25), ktorú pred smrťou navyše znásilnil. Usvedčil ho test DNA. Tým, kto nevedomky priviedol vyšetrovateľov na stopu, bola vrahova vlastná sestra.

Mirack bola znásilnená a zavraždená v roku 1992 v meste Lancaster vo svojom byte. V tej dobe žil Rowe len niekoľko kilometrov od nej. Učiteľka zo základnej školy skončila s rozbitou čeľustí predtým, než bola uškrtenie. Aj keď polícia získala vzorku DNA vraha, nebol Rowe celé roky vôbec medzi okruhom podozrivých.

„Nikdy sme ten prípad nenechali, ale vyšetrovateľom došli podozriví. Nebolo to ľahké, ale jedným z dôvodov, prečo sme sa na ňom zasekli, bolo to, ako veľmi bol prípad znepokojujúci,“ vyhlásil podľa britského denníka Daily Mail prokurátor Craig Stedman. Ten si nakoniec najal súkromných detektívov, ktorým sa konečne podarilo nájsť vlani stopu.

Na stopu priviedla detektívov sestra

Raymondova nevlastná sestra, ktorá s ním má spoločného jedného biologického rodiča, totiž odoslala vzorku svojho DNA do populárnej databázy, aby zistila viac o svojom rodokmeni. Jej DNA sa čiastočne zhodovalo s vrahovým. Detektívi potom tajne zamierili do školy, kde Rowe hral ako DJ. Zobrali v nej fľašu, z ktorej pil, a jeho použitú žuvačku. To už sa nad Rowe sťahovali mračná.

Príbeh vraha: Povedala mu, že je impotent, tak ju zabil

Aké potom bolo prekvapenie vyšetrovateľov, keď sa získané DNA zhodovalo. Rowe bol za vraždu odsúdený na doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia. V súdnej sieni sa za svoj strašný čin ospravedlnil. Spoza mreží už nikomu neublíži. Diskdžokej však získal vďaka priazni osudu mnoho rokov na slobode, ktoré si rozhodne nezaslúžil.

Pätnásťročná Brazílčanka skončila v cele s 30 mužmi.