Uber zatiaľ nemá verejne obchodované akcie, takže nemusí svoje hospodárske výsledky oznamovať verejnosti. Každé tri mesiace ale firma organizuje konferenčné hovory s desiatkami svojich investorov, kde ich zoznamujú s najnovšími podrobnosťami o vývoji svojho podnikania.

V piatok Gupta investorom podľa zdrojov povedal, že v prvom štvrťroku vykázal Uber stratu pred zdanením, úrokovými splátkami a odpismi vo výške 520 miliónov dolárov. V druhom kvartáli strata vystúpila na viac ako 750 miliónov dolárov a firma stratila asi 100 miliónov dolárov v USA, kde na začiatku roka vytvoril zisk. Čisté výnosy Uberu vzrástli v druhom štvrťroku proti prvému o 18 percent na 1,1 miliardy dolárov.

„Nenájdete veľa technologických firiem, ktoré by strácali tak rýchlo toľko peňazí,“ povedal k tomu profesor Newyorskej univerzity Aswath Damodaran, ktorý sa na svojom blogu vyjadroval skepticky k vysokej trhovej hodnote Uberu. „Nemá obdoby, že by súkromne vlastnený podnik bol schopný získavať toľko kapitálu ako Uber,“ dodal.

Uber, ktorý bol v roku 2009 založený v San Franciscu, v posledných rokoch expanduje po celom svete. Hodnota firmy sa teraz podľa odhadov založených na financovanie firmy investorov blíži 70 miliardám dolárov.

Straty Uberu pritom narastajú tým viac, čím viac firma expanduje. Vlani strata predstavovala najmenej dve miliardy dolárov a od svojho založenia pred siedmimi rokmi Uber prekonal minimálne štyri miliardy dolárov, odhaduje Bloomberg. Agentúra to porovnáva s inými technologickými spoločnosťami a podľa nej tomu bol najbližšie maloobchodný gigant Amazon, ktorý v roku 2000 vykázal svoju najhlbšiu stratu 1,4 miliardy dolárov.

Podľa informovaných zdrojov by ale strata za druhý štvrťrok mohla byť pre firmu maximom. Uber za posledné dva roky stratil len v Číne najmenej dve miliardy dolárov, tento rok v júli sa ale dohodol s čínskym konkurentom Didi Chuxing, že mu svoje tamojšie aktivity odpredá, a strát v Číne sa tým zbaví.