Svedkovia popísali tragickú nočnú autonehodu, ktorá sa odohrala cez víkend v Belgicku. Zahynuli pri nej v Gente štyria slovenskí občania. Nárazu a pádu auta do vody údajne predchádzala rýchla jazda.

V belgickom Gente podľa v noci z piatku na sobotu zahynuli štyria Slováci na „úseku smrti“, kde už v minulosti došlo k niekoľkým smrteľným nehodám. Uvádza to flámsky denník Het Nieuwsblad.

Podľa denníka malo vozidlo so Slovákmi vo vnútri francúzsku registračnú značku a posádka na vozovke s ostrou zákrutou údajne neprispôsobila týmto danostiam mestskej ulice rýchlosť, ako uvádza denník.

Slováci vo Veľkej Británii zotročovali krajanov! Nútili ich drieť 14 hodín denne za smiešne peniaze

Medzi štyrmi ľuďmi v havarovanom aute, ktoré musel po divokej jazde z vody vyťahovať žeriav, boli aj Peter a Simona, ktorí spolu už niekoľko rokov tvorili zamilovaný pár. Obetiam bolo podľa informácií belgickej polície 35, 33, 26 a 23 rokov. Ich štátnu príslušnosť potvrdil hovorca slovenského Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Tomaga.

S autom značky Peugeot štyria Slováci skončili v reve Leie na ulici Huidevetterskaai po tom, čo prerazili zvodidlá. Prečo išli v aute s francúzskou registračnou značkou, vyšetruje polícia.

Naši v zahraničí: Dvaja Slováci „vybielili“ v Ostrave obchody s elektronikou! 

 Kvílenie bŕzd a potom  ticho 

Svedkovia nehody udalosť popísali. „Díval som sa práve na televíziu, keď som počul kvílenie bŕzd rýchlo idúceho auta. Potom sa ozvala veľká rana a následne už bolo iba ticho,“ popísal nešťastie jeden z nich. Keď pribehol na miesto, kde sa auto do rieky zrútilo, bolo už vozidlo celé pod vodou, svetlá mu však stále svietili.

Ako pre noviny uviedli ďalší obyvatelia Gentu, v danom úseku sa každý týždeň niekto preženie nezmyselne vysokou rýchlosťou, niekedy sa tam vraj mladí šoféri dokonca pretekajú. A občas na to niektorí z nich doplatia. Napríklad minulý rok tam zahynul mladý pár. Šťastím cez víkendové nešťastie bolo, že vozidlo nevzalo život žiadnemu nočnému chodcovi, ktorý by sa tu náhodou nachádzal.

Naši v zahraničí: Predajnú ženu (26) v Tepliciach „nútila k sexu“ slovenská dvojica, zatkli ich policajti

 „Musel ísť ako  blázon“ 

Podľa niektorých komentárov na sociálnych sieťach pod článkom belgického média musel vodič ísť „ako blázon“. Kanál rieky totiž vraj od ulice oddeľujú zábrany, podľa odhadov komentujúcich preto auto muselo nabrať rýchlosť 80 až 120 km/hod, aby bol takýto karambol vôbec možný. Polícia ale rýchlosť, akú vozidlo išlo, doteraz nekomentovala.