Švédsky futbalista Ibrahimovič poslal Francúzsko do čerta, čo nahnevalo ministra športu

1819

Švédskemu futbalovému útočníkovi Zlatanovi Ibrahimovičovi hrozí od disciplinárnej komisie francúzskej Ligue 1 dištanc. Kanonier Paríža St. Germain neuniesol prehru úradujúceho majstra 2:3 na ihrisku Girondins Bordeaux, na mušku si zobral hlavného rozhodcu i Francúzsko.

V angličtine rozhorčene konštatoval, že za 15 rokov pôsobenia vo futbale nevidel takého rozhodcu ako Lionel Jaffredo. V mixzóne si potom uľavil „Do čerta s Francúzskom“, čo nahnevalo ministra športu Patricka Kannera, ktorý požiadal Ibrahimoviča o ospravedlnenie. Informovala o tom agentúra AP.

„Chcel by som všetkých ubezpečiť, že moja poznámka nebola namierená na Francúzsko ako krajinu ani na Francúzov. Narážal som iba na futbal, netreba za tým hľadať nič iné. Prehrali sme zápas, treba to akceptovať, ale nemôžem sa zmieriť s výkonom rozhodcu, ktorý nepískal v súlade s pravidlami“ tvrdil Ibrahimovič.

„Chcem sa ospravedlniť, ak ľudia majú pocit, že som ich urazil,“ povedal pre oficiálnu webovú stránku PSG Ibrahimovič, ktorý strelil proti Bordeaux dva góly, ani tie však nezabránili tretej prehre Parížanov v sezóne.

Minister športu neskôr na Twitteri ocenil, že Ibrahimovič objasnil svoj výrok. „Je to vítané ospravedlnenie veľkého šampióna.“