Toto nie je aprílový žartík. Štvorčlenná rodina jazdí už pol roka po svete bez toho, aby za letenky v business triede utratila jediný cent. Sympatickí manželia totiž využívajú výhody kreditných kariet, vďaka ktorým si na letenky našetrili, a tak mohli so svojimi deťmi vo veku 4 a 2 roky vyraziť na cestu okolo sveta.
Manželia žijúci momentálne v Singapure ušetrili desiatky tisíc dolárov. Dokonca ich skúsenosti s bonusovými programami premietli v podnikaní, pretože založili server get.com porovnávajúc služby poskytované ku kreditným kartám. Vedeli ste, že vďaka bonusovým programom môžete ušetriť státisíce leteckých km?
   „V užívaní kreditných kariet sme ozajstní maniaci, zo začiatku sme ale využívali len menšie bonusy za minuté peniaze alebo lietali na kratšie výlety,“ hovorí Pedro Pla. „Hovorili sme si však, že musí existovať nejaká cesta, ako tento systém nabúrať a vydať sa v podstate zadarmo na výlet okolo sveta.“
Aktuálne mladá rodina navštívila Patagóniu, ale na svojom zozname navštívených miest už má päť kontinentov. Výlet po svete si užívajú viac, než si pôvodne predstavovali. Asi najkrajším miestom, ktoré navštívili, bola Národná rezervácia Masai Mara v Keni. Prešli sa v tesnej blízkosti zebier, slonov a levov, čo sa páčilo nielen malým deťom.
    „Aj naše deti sa na dlhé cesty skvele adaptovali,“ dodáva Pedro.

Prvý výlet okolo sveta si manželia užívali už v roku 2007, ale vtedy ešte bez detí. Teraz sa rozhodli vyraziť na druhý výlet okolo sveta, a to poňali ako desaťročné výročie svojej prvej cesty do zahraničia. Tentoraz sa rozhodli využiť letecké míle našetrené na kreditných kartách, aby ušetrili čo najviac peňazí za letenky. V septembri roku 2016 získala rodina milión leteckých míľ, za ktoré zakúpila štyri letenky okolo sveta v business triede. A ušetrila tak 54 tisíc dolárov.
Pár sa rozhodol využiť svoju znalosti v oblasti bonusových programov v praxi, a tak založil portál get.com, ktorý porovnáva bonusy amerických kreditných kariet. Server funguje od roku 2014.

„Nie je potreba chcieť hneď jeden milión míľ,“ hovorí Pedro s tým, že sa dá cestovať aj s menším počtom leteckých míľ.

V Slovenskej republike sa tiež načítajú letové míle za útratu na kreditných kartách, však tuzemskí poskytovatelia kreditných kariet nie sú tak štedrí ako tí americkí.