Tenis: Hantuchová prehrala vo finále turnaja WTA v Birminghame s Lisickou

428

Vo finále turnaja v anglickom Birminghame, v nedeľu odloženom pre dážd, prehrala ako nasadená štvorka s Nemkou Sabine Lisickou za 73 minút hladko v dvoch setoch 3:6 a 2:6. Počas celého zápasu nenašla účinnú protizbraň na skvelý servis 21-ročnej súperky, ktorá jej odplatila prehru z Luxemburgu z roku 2008, kde uhrala iba dva gemy. Lisická stratila po prvom podaní iba dva fiftíny.
Hantuchová v 12. singlovom finále na ženskom profesionálnom okruhu nenadviazala na febuárový triumf z thajskej Pattaye a nevyužila šancu stať sa staronovou slovenskou jednotkou. V prípade zisku titulu v Birminghame by vo svetovom rebríčku predstihla Dominiku Cibulkovú. Zverenka trénera Mateja Liptáka si z podujatia AEGON Classic odnáša šek na 19.000 amerických dolárov a 200 bodov do svetového rebríčka WTA. Lisická sa stala v Birminghame „katom“ slovenských tenistiek, vo štvrťfinále vyradila šampiónku z roku 2009 Magdalénu Rybárikovú. Nemka získala na anglickej tráve svoj druhý singlový titul, v apríli 2009 triumfovala na zelenej antuke v americkom Charlestone po triumfe nad terajšou svetovou jednotkou Dánkou Caroline Wozniackou.
Lisická v prvom sete finálového duelu s Hantuchovou vynikajúco servovala a po prvom podaní stratila iba jedinú loptičku. Po brejku vo štvrtom geme si Nemka vybudovala rozhodujúci náskok 4:1. Hantuchová mala v siedmom geme brejkbal na 3:4, no nevyužila ho a Lisická už dotiahla prvý set do úspešného konca. Pri vlastnom servise premenila v deviatom geme vďaka ôsmemu esu hneď prvý setbal. Hneď na začiatku druhého dejstva mala Lisická k dispozícii tri brejkbaly, Hantuchová získala päť fiftínov na zebou a podržala si servis, za stavu 2:2 však stratila podanie a v ďalšom priebehu zápasu už nezískala ani gem. Lisická premenila za stavu 5:2 pri vlastnom servise hneď prvý mečbal.