TOP: Stále viac Slovákov investuje do svojho zdravia a krásy

665

Ani finančná kríza nezastavila trend posledných rokov, počas ktorých začali Slováci vo väčšej miere investovať do seba.

Krajšie a zdravšie chcú byť najmä ženy, no podiel mužov investujúcich do svojho vzhľadu a zdravia sa už v roku 2010 zvýšil na štvrtinu.

Medzi najobľúbenejšie zákroky patria rôzne plastické operácie, nadštandardné služby stomatológov alebo masážne prístroje. Vyplýva to zo štatistík Home Creditu, ktorý ako jediný na trhu poskytuje spotrebiteľský úver Medifin na nadštandardnú lekársku starostlivosť.

Rovnako ako v uplynulých rokoch, podstupujú klienti hlavne plastické operácie, medzi ktoré patria liposukcie, zväčšenie pŕs, úprava ušných lalôčikov alebo operácia nosa. V prípade zdravotných pomôcok začali klienti investovať do rôznych masážnych prístrojov, zdravotných ležadiel či podložiek, ktoré ich zbavia bolesti chrbta alebo svalov.

Starostlivosť o vlastné telo zostáva doménou žien, ktorých je medzi klientmi Medifinu takmer 76 %. Podiel mužov sa ale zvyšuje, v roku 2010 bol zatiaľ najvyšší v histórii a presiahol 24 %. Priemerná výška jedného úveru klesla o 15 % na 692 eur, čo je približne cena za plastickú úpravu celého nosa. Priemerná doba splatnosti pri úveroch uzavretých v roku 2010 zostala na hodnote predchádzajúceho roka – 18 mesiacov.

Výlet do Bratislavy, uštipnutie hmyzom a rýchla smrť! Baktérie učiteľovi († 27) úplne zničili pľúca!

Najviac zákrokov financovaných úverom uskutočnia kliniky v Trnave a v Nitre, ďaleko za nimi nasleduje Žilina alebo Banská Bystrica. Zo sezónneho hľadiska možno pozorovať dve silné obdobia – jedno je v apríli alebo v máji, kedy ľudia začínajú plánovať letnú dovolenku. Druhé silné obdobie je pred Vianocami, kedy klienti financujú úverom napríklad masážne prístroje, ako vianočné darčeky pre svojich blízkych. Najmladšou klientkou bola v minulom roku 22-ročná žena, ktorá si nechala na splátky predĺžiť vlasy. Najstaršou bola 81-ročná žena, ktorá si zaobstarala infra podložku proti bolestiam chrbta.