Tridsaťdeväťročný horolezec Rastislav sa zrútil v piatok pri zlaňovaní skaly Mních v pohorí Malá Fatra. Napriek tomu, že na miesto ihneď vyrazili záchranári, mužovi už nedokázali pomôcť, pád neprežil. Na zosnulého spomínajú blízki.

Potom, čo Rastislav spadol, jeho kamarát ihneď zavolal horskú službu. Oznámil im, že s kolegom nemá žiadny kontakt. Na pomoc ihneď vyrazil vrtuľník, na ktorého palube boli aj členovia horskej služby. Druhá skupina horských záchranárov na miesto vyrazila pozemnou cestou.

 

„Bohužiaľ slovenský horolezec pri páde utrpel poranenia nezlučiteľné so životom. Záchranári telo nebohého horolezca transportovali do Štefanovej, kde ho odovzdali príslušníkom PZ SR a pohrebnej službe,“ popísala udalosť Horská záchranná služba.

Vedel, že sa blíži koniec?! Mrazivé slová MMA bojovníka (†35), ktorý zahynul v Tatrách.

Smutná správa zasiahla blízkych zosnulého, ktorí naňho spomínajú na sociálnej sieti. „Rastík chýbaš. Navždy si ťa budem pamätať ako top športovcov s veľkým srdcom,“ napísala Lubica. „Rastík, budeš so mnou pri každej túre. Na každom kroku ma budeš ochraňovať. Získali sme anjela,“ dodala Dominika.

Z profilu zosnulého na sociálnej sieti je zrejmé, že Rastislav bol veľkým milovníkom horskej turistiky a hôr všeobecne.