Začiatkom roka 2016 oznámil Brian Johnson, spevák rockovej legendy AC / DC, že musí kvôli zdraviu skončiť s hudobnou kariérou. Hrozilo mu trvalá hluchota. O to väčším prekvapením bolo jeho hosťovanie na nedeľňajšom koncerte kapely Muse v meste Reading.

Brian Johnson sa toho nebojí. V nedeľu 27. augusta obľúbená britská rocková skupina Muse oznámila početnému publiku v meste Reading v južnom Anglicku, že na pódiu privítajú špeciálneho hosťa. Nebol im nikto iný, než spevák a skladateľ Brian Johnson z austrálskej kapely AC / DC. S Muse si pred nadšeným publikom zahral Back to Black, jednu z legendárnych piesní austrálskych rockerov. Na videu je jasne vidieť, že Johnson sa toho neboja a do piesne sa poriadne oprel.

V marci 2016 prišiel Johnson s oznámením, že je zdrvený, ale že musí definitívne skončiť s hudobnou kariérou. Čiastočne ohluchol na ľavé ucho a podľa lekárov mu hrozila trvalá hluchota na obe, ak by s hudbou neprestal. Johnson sa stiahol do ústrania a odovzdal sa starostlivosti lekárov. AC / DC zatiaľ naverbovali Axla Rose z Guns N Roses, ktorý sa ukázal byť prekvapivo dobrou voľbou. Podľa fanúšikov už to neboli AC / DC, pretože Johnsonov hlas je a bol poznávacím znamením austrálskej skupiny, aspoň od začiatku osemdesiatych rokov, kedy nahradil tragicky zosnulého Bona Scotta. Johnsonovo vystúpenie na koncerte Muse vrátilo fanúšikom nádej – znamená to teda, že je vyliečený?

AC / DC je austrálska hard rocková skupina. Založili ju v roku 1973 bratia Angus a Malcolm Youngovej. Skupina počas svojej kariéry predala neuveriteľných 160 miliónov albumov (z toho 68 miliónov len v Spojených štátoch). Na konte majú cez dvadsať štúdiových albumov (niektoré vyšli iba v Austrálii). Na konte majú bezpočet hudobných cien a z toho jednu Grammy za pieseň War Machine (2010).