Ukrajinec mlátil ženu tak, že ju ani deti nespoznali! Kvôli vojne pre neho prosila o milosť

1183

Zbitá v nemocnici opakovane končila žena (36) z Ukrajiny. Jej muž Volodymyr P. (38) ju podľa obžaloby týral tak, že ju ani vlastné deti nespoznali. Podľa verdiktu českého súdu si má násilník neprávomocne odsedieť dva roky v base.

Teror zažívala nebožiačka od chvíle, keď pred troma rokmi prišla do Česka za prácou. Muž ju stále kontroloval telefónom, beda, keď sa hneď neozvala. „Vyhrážal sa, že už nikdy neuvidí deti, ktoré sa v tom čase zdržiavali u neho a jeho matky na Ukrajine. Jeho žiarlivosť a intenzita útokov vygradovali v čase, keď za poškodenou prišiel do Českej republiky,“ stojí podľa serveru novinky.cz v obžalobe.

Po poslednom útoku skončila napadnutá v špitáli. Muž ju pred tým mal hodiny mlátiť a vyhrážať sa, že ju uškrtí, keď mu neprezradí meno údajného milenca. „U ženy znalci zistili ako následok týrania posttraumatickú stresovú poruchu, čo je ťažká ujma na zdraví,“ uviedla štátna zástupkyňa.

Emocionálne silné fotky vám ukážu domáce násilie bez cenzúry

 Zmier kvôli  vojne? 

Žena aj napriek všetkým príkoriam na súde tvrdila, že partnerovi odpustila. Zmierili sa vraj hlavne kvôli vojne na Ukrajine, ktorá ich situáciu zásadne zmenila.

„Teraz mám pri sebe obe naše deti a minulý týždeň som priviezla z Ukrajiny svojich rodičov, ktorí sa o seba sami nedokážu postarať. Matka je po amputácii ruky a otec má rakovinu prostaty a nosia plienky. Musím chodiť do práce, ťažko to zvládam, som na všetko sama. Potrebujem nejakú pomoc,“ vysvetľovala podľa novinek.cz žena, prečo žiada, aby muž neskončil v base.

Navyše sa vraj jej partner vo väzbe polepšil. „Zažil obdobie v cele a to ho vyliečilo. Dobre vie, že keby niečo skúsil, tak tam skončí znova. Z toho má strašný strach,“ dodala Ukrajinka.

Terorista z Londýna: Miloval drogy, prostitútky, tvrdý sex a násilie

 Opakované  týranie 

Súd nakoniec násilníka poslal na dva roky za mreže. Verdikt nie je právoplatný, štátna zástupkyňa sa okamžite odvolala, požadovala pre muža, ktorý ženu bil už na Ukrajine, štyri roky vo väzení.

Pedofila, ktorý znásilňoval chlapcov a dievčatá, vo väzení ho pätnásťkrát zbili spoluväzni

„Po jednom z útokov musela byť na tri týždne hospitalizovaná a po prepustení ešte ďalšie dva mesiace mohla prijímať len tekutú stravu slamkou,“ povedala štátna zástupkyňa. Navyše Ukrajinec vyfasoval aj v Poľsku trojročný zákaz pobytu v Schengene kvôli porušeniu protiepidemických opatrení. Aby sa trestu vyhol, nechal si zmeniť meno.