V Skalickej nemocnici sa pacient na chodbe zvíjal bolesťou. Zdravotníci mu vynadali a nechali ďalej čakať!

689

Na Facebooku sa objavilo video, ktoré údajne zachytáva situáciu pri prijatí pacienta so zápalom slepého čreva v nemocnici v meste Skalica. Kým trpiaci muž sa doslova zvíja bolesťou, zdravotníci sa nikam neponáhľajú. Mali ste prísť skôr, povedia jeho sprievodcovi.

Šokujúce video, sa objavilo na internete a následne si ho všimli aj médiá a nielen slovenské. Zachytáva muža na vozíku, ktorého do nemocnice sprevádza iný muž. Hoci budúci pacient sa na vozíku zvíja v bolestiach, jeho sprievodca sa márne snaží upozorniť niekoho zo zdravotníkov na to, že dorazil akútne chorý človek v bolestiach. Keď sa mu to konečne podarí, ešte mu vynadajú.

Od Vás: Takto sa čaká v Skalici na chirurgii so zápalom slepého čreva. Myslím si, že naši lekári a sestričky by si mali každý deň opakovať, že pacient je na prvom mieste a keď to nechápu, nech idú pracovať niekde inde.

Uverejnil používateľ Nekŕmte nás odpadom Streda 5. júna 2019

„Takto sa čaká na chirurgii so zápalom slepého čreva. Myslím si, že naši lekári a sestričky by si mali každý deň opakovať, že pacient je na prvom mieste a keď to nechápem, nech idú pracovať niekam inam,“ stojí v komentári, ktorý sprevádza video.
Keď sa na nemocnicu obrátili novinári z televízie Markíza s otázkou či je takýto prístup normálne, dostalo sa im odpovede, že nemocnica kauzu nijako nerieši. Čaká vraj na oficiálnej podnet, ktorý následne prešetrí.