Drsné prepadnutie dodávky s peniazmi koncom apríla zachytila ​​v Juhoafrickej republike palubná kamera. Vozidlo zasypali guľky útočníkov, vodič ale zachoval pokojnú hlavu, čím si následne vyslúžil obdiv na sociálnych sieťach.

O prípade informoval okrem iného britský server Sky News. Lupiči podľa záznamu opakovane zahájili paľbu na nákladné vozidlo značky Toyota, zatiaľ čo sa šokovaný vodič a ozbrojený spolujazdec snažili ujsť svojim prenasledovateľom.

Muž za volantom najprv utrúsi pár nadávok a zmení smer jazdy, následne požiada svojho kolegu, aby schmatol veľkú pušku, ktorú majú v kabíne. Na oboch bočných sklách je vidieť poškodenie od prilietajúcich striel. Počas jazdy vykonal vodič niekoľko prudkých manévrov, aby sa svojich prenasledovateľov striasol.

O niečo neskôr vodič zastaví vozidlo, chytí pušku od svojho kolegu a vystúpi z kabíny. To sú už ale útočníci na úteku. Yusuf Abramjee, ktorý video a zábery zverejnil na Twitteri, uviedol, že vodič a jeho kolega útok prežili bez zranení. Podľa webu Daily Maverick bolo v Juhoafrickej republike v minulom roku zaznamenaných 293 prepadnutí vozidiel prevážajúcich peniaze.

V Juhoafrickej republike  zavraždili bieleho farmára! Vražda rozpútala rasovej nepokoje!