Slalom: Nezastaviteľná Vlhová nedala nikomu šancu a odnáša si triumf!

Petra Vlhová sa stala víťazkou ženského slalomu nového ročníka Svetového pohára vo fínskom Levi. Vo svojej dominantnej disciplíne triumfovala po tretí raz v kariére po Aare 2015 a Aspene 2017.

Petra zdolala v súčte oboch kôl americkú favoritku Mikaelu Shiffrinovú o 10 stotín sekundy. Švajčiarka Wendy Holdenerová na bronzovom stupienku zaostala o 1,35 s.

„Bolo to úžasné, ale aj veľmi náročné. Som naozaj šťastná, Mikaela je vždy rýchla, ale teraz som ju zdolala. Pre mňa je dnešok najlepším dňom. Ako cenu dostanem soba, ale jeho meno? To zatiaľ netuším, ako ho pomenujem,“ povedala Petra Vlhová v prvej televíznej reakcii pre FIS.

Neskôr na športovom portáli laola1.at doplnila: „Cítila som sa veľmi dobre a je úžasné, že som dokázala Mikaelu zdolať. Je totiž nesmierne silná. Pred olympijskou sezónou som veľmi tvrdo trénovala a túžim po tom, aby výsledky boli zodpovedajúce. Priebežným cieľom zatiaľ zostáva Svetový pohár, až na konci januára presmerujem koncentráciu na ZOH.“

„Je to v poriadku… Druhé kolo bolo veľmi náročné. Pódium beriem. Vedela som, že Petra sa môže v porovnaní s prvou jazdou zlepšiť. V slalomoch som dlho bola vpredu a v pozícii tej vyzývanej. Teraz musím popracovať na tom, aby som išla výkonnostne ešte nahor,“ povedala Mikaela Shiffrinová podľa Laola1.at

„Druhé kolo mi vyšlo o čosi lepšie ako to úvodné, v ktorom som nepredviedla jazdu zodpovedajúcu mojim možnostiam. Zároveň ma však upokojilo vedomie, že napriek tomu som zostala v hre. Celkovo som dnes od seba očakávala viac,“ priznala „bronzová“ Wendy Holdenerová.

V úvodnom ženskom slalome nového ročníka SP chýbala skúsená Slovenka Veronika Velez-Zuzulová (33), ktorá sa len dáva dokopy po septembrovom zranení kolena na sústredení v Argentíne a následnom operačnom zákroku. Druhá najlepšia slalomárka uplynulej zimy Velez-Zuzulová sa v prípade pozitívneho vývoja v tréningu vráti do kolotoča SP po Novom roku.

Výsledky – Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2017/2018 – Levi (Fín.):

Slalom žien (1. + 2. kolo): 1. Petra Vlhová (SR) 1:49,98 min, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,10 s, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,35, 4. Frida Hansdotterová (Švéd.) +2,17, 5. Melanie Meillardová (Švaj.) +2,58, 6. Lena Dürrová (Nem.) +2,78.
Poradie vo Svetovom pohári (po 2 z 39 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 125 bodov, 2. Petra Vlhová (SR) 115, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) a Viktoria Rebensburgová (Nem.) po 100, 5. Stephanie Brunnerová (Rak.) 82, 6. Tessa Worleyová (Fr.) 80.
Poradie v hodnotení slalomu SP (po 1 z 12 pretekov): 1. Petra Vlhová (SR) 100 bodov, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) 80, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) 60, 4. Frida Hansdotterová (Švéd.) 50, 5. Melanie Meillardová (Švaj.) 45, 6. Lena Dürrová (Nem.) 40.

Hokej: Nemecký pohár, druhé miesto

Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou úspešné vystúpenie na turnaji o Nemecký pohár 2017 v Augsburgu. Pod vedením trénera Craiga Ramsayho síce Slováci neobhájili prvenstvo na tomto podujatí spred roka, no svojou hrou zaujali. Podarilo sa im zdolať Američanov aj Nemcov, s Rusmi až do konca bojovali o víťazstvo a celkový triumf. Napokon je z toho konečná druhá pozícia.

„Tento turnaj hodnotím veľmi pozitívne. Spojené štáty americké boli veľmi ťažký súper a toho sme dokázali zdolať. Rusi v nedeľu boli ešte trochu vyšší stupeň. Odohrali sme tento turnaj veľmi dobre a z mojej strany je spokojnosť“
„Najdôležitejšie bolo, že sme chceli vidieť chalanov bojovať o reprezentačný dres a to naozaj bojovali, o každé víťazstvo a každý puk. Na tom chceme stavať. Taktické pokyny a veci s tým súvisiace si vyžadujú svoj čas, no bolo tam veľa pozitívnych vecí. Systémové veci, ktoré tréneri zapracovávajú, boli v hre viditeľné,“ prezradil v Augsburgu generálny manažér výberu Miroslav Šatan.

 

„Som na tento tím hrdý, aj hráči by to tak mali cítiť. Ide však len o jeden krok vpred, čaká nás ešte dlhá cesta. Hrali sme dobre, ale musíme sa ešte učiť vyhrávať. Do Augsburgu sme prišli splniť niekoľko zadaní. Chceli sme bojovať a myslím si, že sme to splnili. Síce ideme domov s druhým miestom, ale dôležitejšie je, že sme sa opäť niečo naučili,“ povedal tréner Craig Ramsay

„Náš plán bol vidieť čo najviac adeptov, pretože olympiáda sa blíži a okruh gólmanov je dosť široký. Zamotaný som teraz ešte viac ako pred turnajom. Jano Laco potvrdil svoju pozíciu, v posledných rokoch je v reprezentácii stabilný základný kameň. Paťo Rybár odchytal v sobotu proti Nemcom výborný zápas, potvrdil svoju formu z Hradca Králové. Marek Čiliak tiež podal skvelý výkon, zo všetkých troch gólmanov to mal najťažšie. Musel čakať tri dni na svoj zápas a videl, v akom ‘laufe’ sú Rusi. Presvedčil, že jeho forma je v posledných rokoch špičková,“ povedal tréner gólmanov, niekdajší reprezentačný brankár, majster sveta z Göteborgu 2002 Jano Lašák.