Drzý zlodej vykradol byt, kde spal majiteľ, a ešte odišiel s jeho autom

1891

Trúfalému zlodejovi sa podaril pekný kúsok

Pekne drzý bol zlodej (38), ktorého teraz chytili plzenskí policajti a súd už ho poslal do väzby. Aj keď »pracoval« len dva mesiace, stihol toho dosť.

Vykrádal byty i firmy

Svoju »spanilú jazdu« začal koncom augusta, kedy sa v noci vlámal do bytu vo zvýšenom prízemí. „Odcudzil tú finančnú hotovosť, cennosti, osobné doklady a kľúče od vozidla. Tento skutok mal vykonať za prítomnosti spiaceho poškodeného,​​“ uviedla policajná hovorkyňa Veronika Hokrová a dodala: „Následne byt opustil, vyhľadal zaparkované vozidlo, od ktorého mal kľúče a doklady, aj s lupom odišiel, čím spôsobil celkovú hmotnú škodu poškodenému za necelých 10 000 Eur.“

Ostatné kúsky už nestáli za to 

Tučným lupom sa namlsal a získal na sebadôvere. V polovici októbra preto zavítal do ďalšieho bytu. Tu bol ale lup podstatne chudobnejší. Odcudzil len peniaze a veci za stovku.

Už o pár dní preto zamieril na pozemok súkromné ​​firmy a zo skladu odcudzil motocykel. Lenže v obchode firmy našiel aj niekoľko klúčikov od zaparkovaných áut. „Muž sa pokúsil s jedným vozidlom odísť, nepodarilo sa mu ale automobil naštartovať,“ spresnila Hokrová. Navyše v ňom zanechal časť svojho lupu.

K poslednému činu došlo na konci októbra. „Popoludní vošiel do jedného z podnikov v Sladkovského ulici, tu sa vlámal do herného automatu, odkiaľ odcudzil finančnú hotovosť za necelých sto eur, a podnik následne opustil,“ pokračovala Hokrová. To už mu bola ale polícia na stope a zatkla ho. Zlodejovi hrozí teraz až päť rokov, v uplynulých troch rokoch bol totiž za podobný »zárobok« už súdený.