Vražda dievčaťa (†17) odhalená po 19 rokoch! Polícia obvinila z vraždy jej otčima!

1176

Alissa Turneyová (†17) bez stopy zmizla v roku 2001. Jej nevlastný otec Michael Turney tvrdil, že utiekla z domu. Avšak jej nevlastná sestra Sarah neverila, že by odišla a nedala o sebe vedieť. Z jej smrti podozrievala svojho otca a na sociálnych sieťach rozbehla kampaň, v ktorej žiadala spravodlivosť pre svoju sestru. Po devätnástich rokoch polícia Michaela Turnyho zatkla a obvinila z vraždy.

Alissa Turneyová v máji 2001 končila strednú školu a nemohla sa dočkať prázdnin. Obzvlášť sa tešila na maturitný večierok, ktorý sa konal 17. mája. Na ňom sa však neobjavila. V ten deň zmizla bez stopy. Vyšetrovanie jej záhadného zmiznutia sa pretiahlo na devätnásť rokov.

Alissa Turneyová a nevlastná sestra Sarah

Jej nevlastný otec Michael Turney, ktorý ju po tragickej smrti jej matky adoptoval, uviedol, že si spolu zašli na obed a odviezol ju domov. Potom odišiel vyzdvihnúť svoju dcéru, nevlastnú sestru Alissa, Sarah, z výletu. Keď sa spoločne vrátili domov, na stole podľa neho ležal list na rozlúčku so slovami, že Alissa sa rozhodla utiecť do Kalifornie.

Polícia vtedy prípad uzavrela s tým, že sa nejedná o násilný čin a dievča skutočne utieklo. Ovšem Sarah nemohla uveriť, že by sa jej sestra bez slov rozlúčka rozhodla utiecť.

V roku 2006 polícia opäť začala prípad vyšetrovať po tom, čo sa muž Thomas Hymer z Floridy priznal k vražde Alissa, avšak nakoniec sa ukázalo, že jeho príbeh je vymyslený. Prípad bol znovu odložený, aby bol znovu otvorený v roku 2008.

Znásilnená a vyhodená z vlaku, vrah je zatiaľ neznámy

Michael Turney mal podľa informácií denníka Daily Mail dcéru zneužívať. Strážcovia zákona vypočuli niekoľko ľudí a začali Turneyho stíhať ako podozrivého a rozhodli sa prehľadať dom, kde Alissa so svojou nevlastnou sestrou a otcom žila.

V dome našli obrovský arzenál podomácky vyrobených zbraní a výbušnín. Muž tvrdil, že to tam nastrčila polícia a odmietol aj to, že by svoju nevlastnú dcéru zneužíval. Nakoniec skončil za mrežami za držanie zbraní, z ktorého bol prepustený v roku 2017.

Prvá žena Saddáma Husajna záhadne zmizla, jej osud je dodnes neznámy

So zmiznutím Alissa ho polícia nespojila, avšak jeho dcéra Sarah nikdy neprestala bojovať za spravodlivosť pre svoju sestru. Verila, že ju otec zabil a rozbehla mediálnu kampaň na sociálnych sieťach. Jej kanál s názvom „Hlasy za spravodlivosť“ sledovali státisíce ľudí.

Obzvlášť sa jej darilo na sociálnej sieti TikTok. „Na tejto aplikácii som získala najväčší záujem za posledných 10 rokov. Musím vytrvať a pokračovať v boji za spravodlivosť, ktorú si zaslúži. Zaslúži si svoj deň súdu a som odhodlaná jej ho dať, „uviedla pre Daily Mail Sarah. Ako sa zdá, vytrvalosť sa vyplatila.

http://www.stcity.sk/zahadna-smrt-olivii-krasnej-pornohviezdy-pricina-smrti-je-zatial-neznama/

Vo štvrtok 20. augusta polícia zadržala jej otca Michaela, ktorého obvinila z vraždy Alissa. „Trasiem sa a plačem. Dokázali sme to, priatelia. Bol zatknutý. Môj bože, ďakujem. Nikdy sa nevzdávajte nádeje, keď môžete získať spravodlivosť. Trvalo to takmer dvadsať rokov, ale dokázali sme to,“ uviedla na sociálnych sieťach šťastná Sarah.