Pár svoje deti nechal hladovať a živoriť v zamorenom dome. Keď bola polícia privolaná na miesto, našla jedno batoľa mŕtve, jeho dvojča bolo v otrasnom stave. Deti nemali ani vymenené plienky…

Rodičia Crystal Morrowová (24) a Dustin Harley (19) z Arkansasu pôvodne v septembri 2019 čelili obvineniu za zabitie svojej ešte len sedemmesačnej dcéry Kimberley Foukeovej. Potom, čo boli k súdu dodané nové, znepokojujúce dôkazy, bolo obvinenie zmenené na vraždu druhého stupňa.

Vyšetrovatelia popísali, v akom stave našli dom, v ktorom deti žili. Postieľka, kde spali malé dvojčatá, bola zamorená švábmi, ktorých výlučky boli v okolí Kimberleyina nosa, uší a úst.

Polícia bola privolaná 27. septembra 2019 na adresu bydliska rodiny po nahlásenie vážneho stavu detí, ktoré potrebovali okamžitú lekársku pomoc.
Batoľatá boli v otrasnom stave, chlapček bol letecky prepravený do nemocnice Little Rock pre naliehavé prípady, dievčatko bolo krátko oživované policajtami, ale súdny lekár dievčatko musel vyhlásiť za mŕtve.

Šialené vyvražďovanie rodiny opísal trinásť ročný syn! Zachránil dvoch zranených súrodencov

Ich matka tvrdila, že Kimberly to ráno ešte kŕmila, hoci podľa lekárov bola dehydratovaná a podvyživená. Podvýživu potvrdila aj pitva, dievčatko mala vystúpené rebrá, prepadnuté oči a žiadne svalstvo.

Doktor z detskej nemocnice v Arkansase strážnikom povedal, že každý opatrovateľ by mal rozpoznať vážny zdravotný stav dieťaťa a okamžite mu vyhľadať zdravotnú starostlivosť. Krutí rodičia sú teraz vo väzbe, na slobodu sa môžu dostať iba po zaplatení kaucie 50 tisíc dolárov, uviedol tak Texaský denník. Dvojča zosnulého dievčatka a ďalší traja starší súrodenci sú teraz v pestúnskej starostlivosti.

Bude konečne objasnená 64 rokov stará vražda osemročnej Miladky?

Za ohrozenie zdravia a života ich detí im môže byť uložená pokuta vo výške až 10 tisíc dolárov. Za vraždu druhého stupňa môžu ísť do väzenia na šesť až tridsať rokov, s pokutou až 15 tisíc dolárov. O ich osude bude v dohľadnej dobe rozhodovať súd.