Všetci sliedime!

820

Nie každý však ctí etiku i právo na súkromie a bez škrupúľ vlezie svojej polovičke do mobilu alebo sa mu nabúra do počítača. Nelegálne čítanie cudzej korešpondencie a v nej nájdené utajované skutočnosti obráti mnohým dvojiciam život naruby.

Poradňa
Do Poradne dostávam množstvo dievčenských otázok s témou podozrievania partnera. Ten sa riadi klasickým heslom, že jeho srdce patrí jednej, ale penis všetkým. Trápia ich objavené dráždivé esemesky od neznámych ctiteliek, hanbaté videjká, četovanie prostredníctvom nových a nových nickov, skypeflirtovanie. Ej veru, nechcel by som upratovať to, čo po odhalenom sukničkárovi zostane, keď sa vám po investigatívnej inšpekcii dostane do rúk.

Zatmenie
Lenže veci sa zvrtnú celkom inak. V prípade miernejších babských pováh by človek očakával, že so záletníkom vyrazíte dvere alebo aspoň zavesíte za gule do prievanu. Prípadne mu aspoň skrátite reťaz na tri očká. Čuduj sa svete, v drvivej väčšine sú vaše reakcie na jedno kopyto: „Adam, prosím poraď, čo si mám o tom všetkom myslieť?“ Nie a nie si pripustiť, že máte za frajera či manžela záletného debilka. Láska zatemňuje mozog. Ale toto zatmenie mozgu nie je čiastočné, ale úplné. Webne ma z vás.

Gloriola nad hlavou
Zručný manipulátor únik citlivých informácii z jeho mobilu či sociálnej siete otočí proti vám. Začne bľabotať ako chovanec Jedličkovho ústavu, splieta čosi o špinavom komplote, štvavej kampani, nafúknutej kauze a cielenej diskreditácii jeho osoby. Zaprie aj nos medzi očami. Nejeden muž má talent presvedčiť svoju drahú, že má nad hlavou svätožiaru pomaly ako koleso od traktora. A ešte z nej urobí paranoidnú chuderu trpiacu stihomamom.

Pravdepodobnosť
Navyše vás odbije, prečo hysterčíte, veď je to len také nevinné laškovanie s kamarátkami. To určite. Pravdepodobnosť jeho verzie je asi 1: 000000000000000000000000000000. Veď ak si teda skutočne vypisuje s priateľkami, partnerka by ich pokojne mohla spoznať aj osobne.

Cez palubu
Nie som bezpečnostný analytik, ani sa relevantne neviem vyjadriť, či sa patrí alebo nepatrí hrabať v partnerovej pošte. Keď žena nemá dôvod, snorenie ju ani len netrkne. Ctené špionátorky, ak už ale máte nutkanie preveriť svoju intuíciu ohľadom prazvláštneho správania svojej polovičky, tak sa pri kontrole vernosti aspoň troška kontrolujte. Aby vás váš drahý v prípade neodôvodneného špicľovania nehodil cez palubu…

Viera Benčiková