Výlet do Bratislavy, uštipnutie hmyzom a rýchla smrť! Baktérie učiteľovi († 27) úplne zničili pľúca!

1399

Učiteľ a dobrodruh, Brit Josh Brooker († 27) za svoju poslednú cestu zaplatil životom. Mladého muža na vrchole síl, ktorý pri svojich výletoch prešiel aj Bratislavou, uhryzol vo Vietname na prvý pohľad nevinný hmyz. Nakazil ho však stafylokokom, smrteľnou baktériou, ktorej Josha po mesiaci strávenom na JIPke podľahol.

Ľudia ho milovali. Joshov otec James (57) svojho syna opisuje ako „láskavého, ohľaduplného a príjemného chlapca, ktorý nikdy nepokazil žiadnu zábavu“.

Jeho nečakaná smrť ho hlboko zasiahla. Baktéria stafylokok sa učiteľovi dostala do krvného obehu a spôsobila mu abscesy okolo chrbtice a pľúc. A to všetko spôsobilo jedno „nevinné“ uhryznutie hmyzom.

Mäsožravá baktéria vás môže zabiť do 72 hodín, prežiť má šancu menej než 50% napadnutých

Doktori robili, čo mohli, snažili sa život učiteľa dejepisu zachrániť, ale bohužiaľ neúspešne. Po mesiaci na jednotke intenzívnej starostlivosti zomrel. Jeho otec denníka Liverpool Echo povedal: „Infekcia ho úplne ochromila, potom mu napadla pľúca a Josh už nebol schopný samostatne dýchať.“

K nešťastiu došlo krátko po návrate z dovolenky vo Vietname. Mladý učiteľ, ktorý navštívil tiež Bratislavu, sa ponáhľal späť za školskú katedru a ku svojim študentom. Ale čoskoro ho schvátila horúčka, preto radšej zašiel na pohotovosť. Odtiaľ ho ihneď previezli do nemocnice, kde následne po vyčerpávajúcom boji o život zomrel.

Chlapec zjedol burger z nemeckého mäsa a ochrnul, po ôsmich rokoch zomrel na zástavu srdca

Študenti z jeho školy boli zdrvení. Josh patril k ich obľúbeným kantorom. Vytvorili preto múr smútku, na ktorú umiestnili srdcervúce odkazy pre mladíka. Joshova rodina na počesť svojho syna založila webové stránky, ktoré sa snažia získať finančnú podporu pre znevýhodnené deti.